Polska Reprezentacja Polski

Puchar Anglii: Szczęśliwe zwycięstwo Arsenalu, Szczęsny na ławce

Grający w osłabieniu przez ponad 45 minut Arsenal Londyn pokonał Huddersfield Town 2:1 w niedzielnym spotkaniu 4. rundy Pucharu Anglii. Do bramki „Kanonierów” wrócił Hiszpan Manuel Almunia, a na ławce rezerwowych zasiadł tym razem Wojciech Szczęsny.

Zespół z Emirates Stadium wyszedł na prowadzenie w 20. minucie, gdy po indywidualnej akcji Nicklasa Bendtnera piłka odbiła się jeszcze od Petera Clarke’a i wylądowała w siatce. Sytuację na boisku odmieniła jednak czerwona kartka, którą w 42. minucie ujrzał Sebastien Squillaci, a chwilę wcześniej Arsenal stracił także Samira Nasriego, który opuścił boisko z kontuzją.

Po przerwie goście śmielej zaatakowali, a Manuela Almunię strzałem głową w 66. minucie pokonał Alan Lee. Gdy wydawało się już, że do rozstrzygnięcia kwestii awansu konieczne będzie powtórzenie tego spotkania, w 86. minucie we własnym polu karnym Bendtnera wychodzącego na czystą pozycję po podaniu Cesca Fabregasa sfaulował Jamie McCombe, a hiszpański pomocnik pewnie wykorzystał jedenastkę.