Polska Reprezentacja Polski

Puchar Anglii: Pewny awans City, Szczęsny na ławce (akt. 2)

W powtórzonym meczu IV rundy Pucharu Anglii Manchester City pokonał 5:0 Notts County i awansował do 1/8 finału tych rozgrywek. Do 1/8 finału awansował z kolei Bolton Wanderers, który pokonał na wyjeździe Fulham 1:0. Swoje spotkanie będzie musiał powtarzać Arsenal, w bramce którego zabrakło Wojciecha Szczęsnego.

W pierwszym meczu padł wynik 1:1, w związku z czym spotkanie musiało zostać powtórzone. Na City of Manchester Stadium gospodarze nie pozostawili wątpliwości, kto powinien awansować do kolejnej rundy. Pierwsze dwa gole padły za sprawą Patricka Vieiry, a trzy ostatnie trafienia podopieczni Roberto Manciniego zaliczyli w ciągu ostatnich sześciu minut.

Arsenal zaledwie zremisował z inną drużyną z Londynu – Leytonem Orient. Arsene Wenger dał odpocząć kilku bohaterom meczu z Barceloną, w tym Szczęsnemu. W jego miejsce w bramce „Kanonierów” pojawił się Manuel Almunia, który skapitulował w przedostatniej minucie. Wcześniej bramkę głową zdobył Tomas Rosicky, w związku z czym spotkanie 1/8 finału pomiędzy tymi zespołami będzie musiało zostać powtórzone.