PSG na kolanach w meczu z Lens!

Ligi w Europie Inne ligi

PSG w swoim pierwszym meczu w 2023 roku nieoczekiwanie przegrało z Lens 1:3. Starcie lidera z wiceliderem Ligue 1 nie zawiodło i oglądaliśmy świetne, emocjonujące spotkanie.

Frankowski z kolejnym golem we Francji (fot. 400mm.pl / Icon Sport)

Spotkanie liderującego PSG z drugim w tabeli Lens zgodnie z oczekiwaniami – nie zawiodło. Lens pokonało na własnym stadionie PSG aż 3:1, tym samym Les Artésiens zbliżyli się do Paryżan w klasyfikacji ligowej.

Na gole nie trzeba było długo czekać. Już w 5. minucie Przemysław Frankowski otworzył wynik tego meczu. Polski zawodnik świetnie rozpoczął 2023 roku – piłkarz Lens znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie przed bramka PSG, zgarnął odbitą piłkę i wpakował ją wprost do siatki.

Radość gospodarzy nie trwała długo, już w 8. minucie meczu Hugo Ekitike wyrównał wynik po bardzo kontrowersyjnej bramce. Piłka została wybita niemal z rąk bramkarza Lens, co nie jest zgodne z przepisami gry. Mimo to sędziowie nie otrzymali właściwego sygnału z wozu VAR, przez co gol gości został uznany.

W pierwszej części meczu intensywność gry stała na wysokim poziomie, już w 21. minucie było 2:1 po znakomitej akcji Seko Fofany i Loisa Opendy, który zwieńczył podanie swojego kolegi. Lens świetnie wykorzystywało niemoc PSG i braki kadrowe mistrza Francji.

Po przerwie PSG nieco się ożywiło, jednak Lens kilka minut po wznowieniu podwyższyło na 3:1. Tym razem do protokołu meczowego ze strzelonym golem wpisał się Aleix Claude-Maurice. Goście mieli zauważalną przewagę optyczną, ale brakło im konkretów. Mbappe był nieskuteczny, zespół nie był w stanie skonstruować ciekawej akcji ofensywnej a na domiar tego Lens w pełni kontrolowało to, co działo się na ich połowie. Gospodarze ostatecznie dowieźli wynik 3:1 do końca meczu.

Przemysław Frankowski zagrał bardzo dobry mecz. Poza strzelonym golem był aktywny na połowie PSG, szukał wolnych przestrzeni i brał udział w budowaniu akcji. Polak rozegrał pełne spotkanie. W 94. minucie na boisku pojawił się Łukasz Poręba

Lens zniwelowało stratę do PSG. Paryżanie aktualnie mają nad nimi 4 oczka przewagi w klasyfikacji ligowej.