PSG jeszcze poczeka na mistrzostwo

Ligi w Europie Inne ligi

Już dziś PSG mogło świętować tytuł mistrza Francji w tym sezonie. Paryżanie wygrali, jednak Marsylia zdołała również pokonać Nantes.

PSG ma znaczącą przewagę nad Marsylią w tabeli. Ostatnia wygrana Paryżan z Marsylczykami sprawiła, że w tej kolejce zespół Pochettino mógł świętować tytuł mistrzowski. Warunki były dwa. PSG musiało pokonać Angers, natomiast Marsylia musiała stracić punkty w spotkaniu z Nantes. Taki scenariusz się jednak nie sprawdził i Paryżanie muszą jeszcze chwilę poczekać na celebrację tytułu.

Lider tabeli swoje zadanie wykonał wzorowo i wygrał 3:0. W 28. minucie spotkania Kylian Mbappe trafił do siatki i otworzył wynik. Pod koniec pierwszej części meczu gola zdobył Sergio Ramos. W drugiej części spotkania Marquinhos ustalił wynik na 3:0.

Pod koniec spotkania Edouard Michut otrzymał czerwoną kartkę i PSG kończyło w dziesiątkę.

Marsylia miała bardzo duże problemy z Nantes. Drużynę uratował Dimitri Payet, który wykorzystał dwa rzuty karne. Przy remisie 2:2 do siatki trafił Amine Harit, dając zwycięstwo swojej drużynie.

Do gry powrócił Arkadiusz Milik. Polski zawodnik znalazł się w kadrze meczowej i w 69. minucie zmienił Cedrica Bakambu.