PSG i Porto z awansem do 1/8 finału [zapis relacji]

Przed nami ostatnie sześć spotkań fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2023/2024! Kto wywalczy pozostałe dwa miejsca w fazie pucharowej rozgrywek? Odpowiedź na to pytanie poznamy około godziny 23:00, a tymczasem zapraszamy do śledzenia tekstowej multirelacji na żywo z dzisiejszych meczów Champions League!

Multirelację na żywo z dzisiejszych spotkań Ligi Mistrzów prowadził Kacper Czuba

6. kolejka rozgrywek Ligi Mistrzów, mecze środowe:
Grupa E:
21:00, Atletico Madryt – Lazio Rzym 2:0 (1:0) (Griezmann 6′, Lino 51′)
21:00, Celtic Glasgow – Feyenoord Rotterdam 2:1 (1:0) (Palma 33′ (k.), Lagerbielke 90+1′ – Minteh 82′)

Grupa F:
21:00, Borussia Dortmund – Paris Saint-Germain 1:1 (0:0) (Adeyemi 51′ – Zaire-Emery 56′)
21:00, Newcastle United – AC Milan 1:2 (1:0) (Joelinton 33′ – Pulisić 59′, Chukwueze 85′)

Grupa G:
18:45, RB Lipsk – Young Boys Berno 2:1 (0:0) (Sesko 51′, Forsberg 56′ – Colley 53′)
18:45, Crvena Zvezda Belgrad – Manchester City 2:3 (0:1) (In-beom 76′, Katai 90+1′ – Hamilton 19′, Bobb 62′, Phillips 85′ (k.))

Grupa H:
21:00, Royal Antwerp – FC Barcelona 3:2 (1:1) (Vermeeren 2′, Jannsen 56′, Ilenikhena 90+2′ – Torres 35′, Guiu 90+1′)
21:00, FC Porto – Szachtar Donieck 5:3 (1:1) (Galeno 9′, 43′, Taremi 62′, Pepe 76′, Conceicao 82′ – Sikan 29′, Eustaqio 72′ (sam.), Eguinaldo 88′)

23:02 Tymczasem serdecznie dziękuję za śledzenie mulirelacji na żywo i zapraszamy na tekstowe relacje live z jutrzejszych meczów Legii Warszawa i Rakowa Częstochowa w europejskich pucharach! Dobrej nocy!

Zakończyły się już wszystkie środowe mecze, a tym samym mamy za sobą fazę grupową piłkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2023/2024. Tutaj podsumujmy najważniejsze wydarzenia w środowych spotkaniach i udzielmy odpowiedzi na najważniejsze pytania:

Ostatnie dwa miejsca w fazie pucharowej Ligi Mistrzów zajęły Paris Saint-Germain i FC Porto.
3. miejsce w grupie F, które tym samym da grę w fazie play-off Ligi Europy na wiosnę zajęli zawodnicy AC Milan. Włosi pokonali na wyjeździe Newcastle United 2:1, przez co Anglicy kończą zmagania w grupie LM na ostatniej pozycji. Podopiecznym trenera Stefano Pioliego zabrakło jednak dobrego dla nich wyniku z Dortmundu, aby na wiosnę pozostać w LM.
– Triumfatorem w grupie E okazali się zawodnicy Atletico Madryt
– Drugą porażkę w rozgrywkach grupowych ponieśli zawodnicy FC Barcelona. Mistrzowie Hiszpanii przegrali na wyjeździe z Royal Antwerpią 2:3. Robert Lewandowski grał do 72. minuty rywalizacji.

KONIEC MECZU. Po bardzo dobrym spotkaniu z obu stron Borussia remisuje z PSG 1:1. Tym samym Borussia wychodzi z grupy E z pierwszej pozycji, a paryżanie zajmą w tej grupie drugą pozycję.

22:54 Zakończyły się spotkania w Porto i Madrycie – FC Porto w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, a Atletico Madryt triumfatorem rozgrywek w grupie E!

90+6′ Zmiana w zespole gości – Soler w miejsce Kolo Muaniego.

90+5′ Przy obecnym rezultacie w Dortmundzie zarówno Borussia, jak i PSG zagrają na wiosnę w Lidze Mistrzów. Wicemistrzowie Niemiec z pierwszego, a mistrzowie Francji z drugiego miejsca w grupie.

Antwerpia: Szalone sześćdziesiąt sekund w Belgii! Najpierw do wyrównania w pierwszej minucie doliczonego czasu gry dla mistrzów Hiszpanii doprowadził Marc Guiu, który zmienił Roberta Lewandowskiego w 72. minucie rywalizacji. Minutę później prowadzenie gospodarzom dał George Ilenikhena.

90+3′ Tym razem swoją okazję z rzutu rożnego będą mieć goście.

Glasgow: Gospodarze wracają na prowadzenie za sprawą gola autorstwa Gustafa Lagerbielke w pierwszej minucie doliczonego czasu gry!

90+1′ Faulowany jeden z graczy gości, rzut wolny dla PSG.

90′ Sześć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry w Dortmundzie, rzut rożny dla gospodarzy.

Porto: Kolejny gol! Szachtar ponownie odrabia straty – tym razem za sprawą trafienia Eguinaldo w 88. minucie rywalizacji.

88′ Interwencja Donnarummy po dośrodkowaniu jednego z zawodników gospodarzy w pole karne gości.

Newcastle: Bardzo ważny fol w rywalizacji w grupie F! Samuel Chukwueze technicznym strzałem z okolicy linii pola karnego przy prawym słupku wyprowadza gości na prowadzenie w 85. minucie spotkania. Obecnie Mediolańczycy są na 3. pozycji w grupie, a w przypadku porażki PSG w Dortmundzie zagrają na wiosnę w fazie pucharowej LM!

86′ Tymczasem w Niemczech rzut rożny dla mistrzów Francji.

Porto: Siódmy gol dzisiejszego wieczora w Portugalii! Tym razem prowadzenie drużyny gospodarzy podwyższył Francisco Conceicao w 82. minucie rywalizacji.

Glasgow: Tymczasem mistrzowie Holandii, piłkarze Feyenoordu Rotterdam doprowadzają do wyrównania w Szkocji. Strzelcem gola Yankuba Minteh w 82. minucie rywalizacji.

81′ Zmiany w zespole gospodarzy – Haller i Reyna w miejsce Fullkruga i kontuzjowanego strzelca gola Adeyemiego.

79′ Strzał z prawego skrzydła Barcoli trafił wprost w Kobela.

Porto: Szalone cztery minuty rywalizacji w Portugalii! Najpierw w 72. minucie spotkania goście nawiązali kontakt za sprawą samobójczego trafienia Eustaqio. Jednak w 76. minucie Galeno do dwóch goli dołożył drugą asystę – tym razem przy trafieniu Pepe. 4:2 w Porto!

76′ Piłka w siatce gospodarzy, ale wcześniej na pozycji spalonej znalazł się Kylian Mbappe i trafienie Francuza nie zostało uznane.

74′ Warren Zaire-Emery w środowy wieczór został najmłodszym Francuzem, który się zapisał na liście strzelców w meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów:

72′ Groźne uderzenie Mbappe zza linii pola karnego przeleciało tuż obok prawego słupka bramki gospodarzy!

70′ Gospodarze w ataku pozycyjnym szukają swojej okazji, aby ponownie wyjść na prowadzenie.

69′ Zmiana w PSG – Manuel Ugarte w miejsce Kang-In Lee’ego. Natomiast w zespole gospodarzy dwie roszady – Schlotterbeck i Sabitzer w miejsce Wolfa i kontuzjowanego Ozcana.

68′ Hummels zablokował dośrodkowanie z prawego skrzydła Kolo Muaniego.

67′ Faulowany Hakimi, rzut wolny dla gości.

65′ Spokojniejszy fragment spotkania w Dortmundzie, gdzie sprawa zwycięstwa w meczu, jak i całej grupie F wciąż pozostaje otwarta.

Porto: Czy to jest postawienie kropki nad „i” w kwestii awansu? FC Porto podwyższa prowadzenie w starciu z Szachtarem! Mehdi Taremi po asyście Galeno strzela gola na 3:1 w 62. minucie rywalizacji!

63′ Bez większego zagrożenia po rozegraniu rzutu rożnego przez zawodników gospodarzy – jeden z nich znalazł się na pozycji spalonej.

Newcastle: Mamy wyrównanie! Dobre zgranie piłki przez Olivera Girouda w polu karnym gospodarzy do Christiana Pulisicia, który doprowadza do remisu strzałem z bliskiej odległości w 59. minucie rywalizacji! PSG w wirtualnej tabeli na 2. miejscu w grupie F!

60′ Zmiana w zespole gospodarzy – Donyell Malen w miejsce Jamiego Bynoe-Gittensa.

Antwerpia: Tym razem wszystko zgodnie z przepisami, dzięki czemu gospodarze prowadzą w starciu z Barceloną po trafieniu Vincenta Jansenna w 56. minucie rywalizacji!

58′ Strzał Achrafa Hakimiego z rzutu wolnego poleciał ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Kobela.

57′ Rzut wolny dla PSG blisko pola karnego gospodarzy. Żółta kartka za faul na Zaire-Emerym dla Matsa Hummelsa.

56′ GOOOOOL! Szybki zwrot akcji! PSG doprowadza do wyrównania! Strzelcem gola Warren Zaire-Emery. Dogranie piłki z prawej strony boiska Barcoli, następnie futbolówkę w okolicy linii pola karnego przyjął Zaire-Emery, który mocnym strzałem przy prawym słupku doprowadza do remisu! Paryżanie szybko wracają do gry!

Madryt: Kapitalny strzał z okolicy kilku metrów Samuela Lino w prawy górny róg bramki, dzięki czemu Atletico podwyższa swoje prowadzenie w starciu z Lazio!

54′ Rozkręcają się gospodarze, którzy nakręceni wyjściem na prowadzenie, dążą do jego jak najszybszego podwyższenia.

51′ GOOOOOOOL! Borussia wychodzi na prowadzenie! Strzelcem gola Karim Adeyemi. Komplikuje się sytuacja mistrzów Francji! Strata gości w rozegraniu piłki na własnej połowie, dogranie Fullkruga z prawej strony boiska do Adeyemiego, który uderzył z bliskiej odległości przy prawym słupku. Wicemistrzowie Niemiec na prowadzeniu!

Antwerpia: Ponownie na prowadzenie mogli wyjść gospodarze, ale trafienie dla nich nie zostało uznane z powodu wcześniejszej pozycji spalonej!

49′ Zablokowany strzał Hakimiego z bliskiej odległości, dobitkę Kang-In Lee zza pola karnego wybronił Kobel.

22:06 Obecnie gramy już na wszystkich sześciu stadionach. Najpóźniej rozpoczęła się druga część gry w Madrycie.

46′ Techniczne uderzenie z dystansu Juliana Brandta, dobra interwencja Donnarummy!

22:04 Rozpoczęła się również druga część gry w Antwerpii oraz Glasgow.

46′ Początek drugiej połowy! Tym razem grę od środka boiska rozpoczęli gospodarze!

22:00 Już za chwilę początek ostatnich czterdziestu pięciu minut fazy grupowej Ligi Mistrzów w tym sezonie!

21:52 Dzisiaj oglądamy bardzo dobre widowisko w Dortmundzie, liczmy że tak będzie również w drugiej połowie:

21:50 Koniec pierwszej połowy we wszystkich sześciu spotkaniach. Najważniejsze fakty? Na ten moment w fazie pucharowej Ligi Mistrzów są Newcastle United i FC Porto, a w grupie E rywalizację wygrywa Atletico Madryt. Jedno jednak jest pewne – dzisiejszego wieczora będzie się dziać jeszcze bardzo wiele!

21:49 Obecnie pierwsza połowa trwa jeszcze na boiskach w Madrycie i w Porto.

45+1′ Ależ zmarnowana okazja przez Matsa Hummelsa! Niemiec po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzył głową tuż obok bramki. Koniec pierwszej połowy w Dortmundzie! Świetne pierwsze czterdzieści pięć minut w Dortmundzie, gdzie co prawda bramki nie padły, ale obie drużyny miały już swoje bardzo klarowne sytuacje, aby to uczynić. Będzie się działo w drugiej połowie tego starcia!

45′ Kobel! Świetna interwencja Szwajcara po strzale z prawego skrzydła Kolo Muaniego. Następnie żółtą kartką za zatrzymanie rozpędzonego na prawym skrzydle Byroe-Gittensa otrzymał Marquinhos.

Porto: Kolejny gol w ważnym starciu w kwestii awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów! Galeno w 43. minucie kompletuje dublet na swoim koncie i ponownie wyprowadza swój zespół na cenne prowadzenie!

43′ Na poniższym nagraniu można zobaczyć natomiast w jaki spektakularny sposób Niklas Sule zapobiegł utracie gola przez swój zespół w 17. minucie rywalizacji:

41′ Faulowany w środku pola Adeyemi, rzut wolny dla gospodarzy.

Madryt: Piłka w siatce gości, ale trwa jeszcze konsultacja z wozem VAR! Ostatecznie: Gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej gracza gospodarzy!

39′ W spotkaniach, które rozpoczęły się o godzinie 21:00 gole nie padły jedynie w Dortmundzie. Jednak trzeba przyznać, że na atrakcyjność spotkania w Niemczech nie możemy narzekać, gdyż już oba zespoły miały bardzo poważne sytuacje, aby objąć prowadzenie.

38′ Dłużej w ataku w ostatnim czasie byli goście, którzy muszą przy obecnych rezultatach wygrać w Dortmundzie, aby pozostać w Lidze Mistrzów. Z tego ataku nic jednak nie wyniknęło.

Antwerpia: FC Barcelona doprowadza do wyrównania! Ferran Torres po podaniu Lamine Yamala zapisał się na liście strzelców w 36. minucie rywalizacji!

Glasgow, Newcastle: Dwa kolejne gole w środowy wieczór! Celtic prowadzi w starciu z Feyenoordem po golu z rzutu karnego Lucasa Palmy w 33. minucie z rzutu karnego. Natomiast w Anglii na prowadzenie wyszli gospodarze po trafieniu Joelintona w 33. minucie rywalizacji. Przy tym wyniku i oraz rezultacie z Dortmundu PSG obecnie jest poza Ligą Mistrzów na wiosnę!

32′ To mógł gol dla gospodarzy! Mocny strzał z dalekiego dystansu Ozcana wybronił Donnarumma, a następnie dobitka jednego z graczy gospodarzy z bliskiej odległości poleciała wysoko ponad bramką.

31′ Tymczasem w Dortmundzie pod polem karnym gospodarzy Barcola faulował Wolfa.

Porto: Goście doprowadzają do wyrównania! Po ogromnym zamieszaniu związanym z decyzją sędziego asystenta, który podniósł chorągiewkę w górę, czym wprowadził w zamieszanie gospodarzy i sprawdzeniu sytuacji przez VAR sędzia uznał gola dla gości! Oleksandr Zubkov podał dokładnie piłkę z prawego skrzydła, a wpakował ją do siatki z najbliższej odległości Danylo Sikan. Kosztowny błąd sędziego liniowego.

26′ Kolejna sytuacja bramkowa w tym meczu! Tym razem strzał z okolicy jedenastu metrów oddał Marco Reus, ale fantastyczną interwencją popisał się przy tym uderzeniu Donnarumma!

25′ Groźna strata gospodarzy na własnej połowie mogła kosztować stratę gola, ale Randal Kolo Muani uderzył minimalnie tuż obok prawego słupka bramki gospodarzy. Kolejna zmarnowana okazja na objęcie prowadzenia przez mistrzów Francji!

24′ Spokojniejszy fragment spotkania, a w ataku znajdują się obecnie gospodarze.

22′ Gospodarze teraz starają się uspokoić sytuację poprzez cierpliwe rozegranie piłki w ataku pozycyjnym.

20′ Dobre minuty gości! Tym razem techniczny strzał Bradleya Barcoli trafił jedynie w prawy słupek!

19′ Może się bardzo podobać tempo i atrakcyjność widowiska w Dortmundzie. Dzieje się bardzo wiele pod obiema bramkami, a kwestią czasu wydaje się jedynie to, kiedy padnie w tym starciu pierwszy gol.

17′ Dzieje się w Dortmundzie! Kylian Mbappe bardzo dobrze minął Gregora Kobela i kiedy wydawało się że da PSG prowadzenie, to w ostatniej chwili piłkę zmierzającą do pustej siatki wybił Niklas Sule! Co za interwencja Niemca!

16′ Mogli mieć groźną okazję goście, ale nie dość, że zostałby odgwizdany spalony, to Kang-In Lee uderzył obok lewego słupka bramki Kobela.

14′ To powinien być gol dla Borussi! Marius Wolf otrzymał dobre prostopadłe podanie i z okolicy jedenastu metrów uderzył tuż obok lewego słupka!

13′ Okazja dla PSG! Groźny strzał Vitinhii zza pola karnego kapitalnie wybronił Gregor Kobel!

12′ Natomiast teraz rzut rożny będą mieć paryżanie.

10′ Dobra okazja na gola! Marco Reus oddał strzał z okolicy linii pola karnego, ale dobrą interwencją przy tym uderzeniu popisał się Gianluigi Donnarumma! Później obrońcy gości wybili piłkę na rzut rożny.

Ważny gol: W Porto mamy pierwsze trafienie w środowy wieczór! Trafienie Wendersona Galeno w 9. minucie rywalizacji przybliża gospodarzy do awansu do fazy pucharowej!

8′ Gospodarze mogli mieć dogodną okazję, aby wyjść na prowadzenie, ale wcześniej na pozycji spalonej znalazł się Marius Wolf.

Madryt: Tymczasem w stolicy Hiszpanii Atletico wychodzi na prowadzenie w starciu z Lazio. Strzelcem gola w 6. minucie rywalizacji był Antoine Griezmann.

6′ Było groźnie w polu karnym gospodarzy, ale nieporozumienie w szeregach gości doprowadziło do zaprzepaszczenia doskonałej okazji, aby wyjść na prowadzenie.

5′ Mistrzowie Francji starają się dość spokojnie wejść w mecz, cierpliwie rozgrywając swój atak pozycyjny.

3′ Tymczasem w Dortmundzie gospodarze mieli rzut wolny nieopodal pola karnego gości, ale piłka po dośrodkowaniu Juliana Brandta wyleciała poza linię końcową boiska.

Antwerpia: Nie musieliśmy czekać długo na pierwszego gola w starciach od godziny 21:00! Gospodarze prowadzą w starciu z Barceloną po trafieniu w 2. minucie autorstwa Arthura Vermeerena!

1′ Start meczu w Dortmundzie, grę od środka rozpoczęli goście!

21:01 Rozpoczęły się już pierwsze starcia w środowy wieczór w Lidze Mistrzów!

20:59 Rozjemcą dzisiejszego starcia w Dortmundzie będzie Glenn Nyberg ze Szwecji.

20:58 Czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:57 Na murawie stadionu w Dortmundzie pojawiają się główni aktorzy dzisiejszego widowiska!

20:55 W grupie E pewne awansu są Atletico Madryt i Lazio Rzym. Dzisiaj oba zespoły w bezpośrednim starciu powalczą o zwycięstwo w całej grupie i mecz rewanżowy w 1/8 finału rozgrywek na własnym boisku. Obecnie punkt przewagi w tabeli ma drużyna z Madrytu.

20:54 Atmosfera na Signal Iduna Park w Dortmundzie jest fenomenalna, na trybunach mamy około 80 tysięcy kibiców, którzy czekają na pojawienie się na boisku zawodników obu drużyn.

20:52 W środowy wieczór swoje zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów zakończą też piłkarze FC Barcelony. Zawodnicy Dumy Katalonii zmierzą się na wyjeździe z Royal Antwerp, a w pierwszej jedenastce mistrzów Hiszpanii na ten mecz znalazł się Robert Lewandowski

20:51 W takim zestawieniu mecz rozpoczną natomiast piłkarze AC Milan:

20:50 Teraz natomiast przenosimy się do Newcastle i czas na zaprezentowanie pierwszej jedenastki Srok na starcie z włoskim Milanem:

20:49 Mistrzowie Ukrainy swoją walkę o pozostanie w Lidze Mistrzów na wiosnę rozpoczną w takim zestawieniu:

20:48 Teraz czas na Porto i skład gospodarzy na mecz z Szachtarem Donieck:

20:47 Natomiast w takim zestawieniu swój mecz o być albo nie być w Lidze Mistrzów rozpoczną mistrzowie Francji:

20:46 Tymczasem my poznajmy głównych aktorów środowisk widowisk kluczowych w kwestii walki o awans do fazy pucharowej! Zaczynamy od Dortmundu i pierwszej jedenastki wicemistrzów Niemiec na starcie z PSG:

20:44 Zakończyło się też spotkanie w Belgradzie, gdzie Crvena Zvezda przegrała u siebie z Manchesterem City 2:3. Mistrzowie Anglii i obrońcy trofeum tym samym triumfowali w swojej grupie z kompletem osiemnastu punktów w sześciu spotkaniach na koncie.

20:42 W relacji na żywo będziemy się skupiać w pierwszej kolejności na wydarzeniach z Dortmundu, ale będziemy na bieżąco informować o ważnych momentach z innych boisk.

20:40 Natomiast w spotkaniach, które rozpoczną się o godzinie 21:00 szczególną uwagę będziemy zwracać na trzy starcia. W grupie F toczy się walka o drugie miejsce premiowane awansem, gdzie PSG, Newcastle i AC Milan wciąż mają szanse na awans. Warunek do awansu? Zwycięstwo w swoim spotkaniu, a w przypadku Milanu trzeba liczyć na porażkę PSG, a przy Newcastle o braku wygranej mistrzów Francji w Dortmundzie. Natomiast w grupie H czeka nas bezpośrednia rywalizacja o awans, gdzie FC Porto i Szachtar Donieck mają po dziewięć punktów w tabeli. Zwycięzca tego starcia awansuje dalej, a w przypadku remisu dalej zagra Porto.

20:37 W środowy wieczór odbyły się już dwa spotkania fazy grupowej Champions League. Zakończyły się zmagania w grupie G, gdzie RB Lipsk pokonał u siebie Young Boys Berno 2:1. Trwa wciąż mecz w Belgradzie, gdzie Crvena przegrywa z grającym w rezerwowym składzie Manchesterem City 2:3.

20:35 Dobry wieczór! Witamy w tekstowej relacji na żywo ze środowych spotkań 6. kolejki rozgrywek fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów! Dzisiaj gra toczy się o dwa pozostałe miejsca w fazie pucharowej Champions League na wiosnę, a więc emocji z pewnością nie zabraknie!