Przełamanie Lens

Ligi w Europie Inne ligi

Po czterech meczach bez zwycięstwa Lens w końcu dopisuje na swoje konto komplet oczek. Les Artésiens pokonali Nantes 3:1.

Lens kończy serię meczów bez zwycięstwa. Po dwóch porażkach i dwóch remisach drużyna z Polakami w kadrze w końcu odnotowała zwycięstwo. W 24. serii gier francuskiej ligi Lens pokonało Nantes 3:1.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do drużyny Lens. W 34. minucie Deiver Machado zdobył pierwszego gola i otworzył wynik starcia. Dwie minuty później było już 2:0, wynik błyskawicznie podwyższył Adrien Thomasson.

Minęło kolejnych kilka minut i Florent Mollet zdobył kontaktową bramkę dla Nantes.

Po przerwie spotkanie wyraźnie zwolniło i Lens grało bardziej zachowawczo. W 74. minucie było już 3:1 po samobójczym golu Charlesa Traore.

Pełny mecz rozegrał Przemysław Frankowski. Łukasz Poręba rozpoczął na ławce rezerwowych i nie otrzymał szansy gry w tym spotkaniu.

Lens jest na 4. miejscu w tabeli, jednak strata do drugiego Monaco to tylko punkt. Nantes plasuje się na 13. miejscu.