Viktor Tsyhankov of Girona FC celebrates after scoring the 2-0 during the La Liga match between Girona FC and UD Almeria played at Montilivi Stadium on February 17, 2023 in Girona, Spain. (Photo by Bagu Blanco / PRESSIN)
LIGA HISZPANSKA PILKA NOZNA SEZON 2022/2023
POLAND ONLY!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie La Liga

Przełamanie Girony na Osasunie

Girona w trzeciej kolejce La Liga wreszcie się przełamała. Osasuna była bez szans w starciu z drużyną Michela.

Kamil Sulej

Początek sezonu w wykonaniu Girony można było określić jako falstart. Szansą na premierowe zwycięstwo w sezonie 2024-25 był domowy mecz z Osasuną Pampeluną.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem wyraźnej przewagi Girony. Najbardziej zapracowanym piłkarzem drużyny z Nawarry był Sergio Herrera, jej golkiper. W 22 minucie bramkarz Osasuny efektownie interweniował po strzale Bryana Gila. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 34 minucie Bryan Gil zamknął na dalszym słupku dośrodkowanie Wiktora Cygankowa. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry autor gola na 1:0 powinien mieć asystę. Bryan Gil znakomicie dośrodkował, ale Abel Ruiz główkował obok słupka.

W drugiej połowie przewaga Girony została pełniej udokumentowana. W 53 minucie trafił Cygankow, a kilka chwil później Abel Ruiz po podaniu Yangela Herrery. W 90 minucie wynik spotkania na 4:0 ustalił Cristhian Stuani po wyłożeniu Donny’ego van de Beeka. Girona wygrała 4:0 i trzeba przyznać, że to był najniższy wymiar kary dla rywali.

Girona awansowała na siódmą pozycję, zaś Osasuna spadła na jedenastą.