Ligi w Europie Inne ligi

Premier League: Remis Arsenalu, porażki Liverpoolu i Chelsea

W środowym meczu 22 kolejki Premier League Arsenal Londyn bezbramkowo zremisował na własnym stadionie z Manchesterem City. W bramce „Kanonierów” stanął Łukasz Fabiański, który jednak nie miał wiele pracy.

Najgroźniejszą sytuację Polak miał w 33. minucie, kiedy to potężnie huknął Carlos Tevez, jednakże piłka uderzona przez Argentyńczyka przeleciała nad poprzeczką.

Newcastle United rozgromiło aż 5:0 znajdujący się w strefie spadkowej West Ham United. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Irlandczyk, Leon Best. W innym meczu Aston Villa przegrała nieoczekiwanie na własnym boisku z Sunderlandem 0:1.

Pierwszej porażki od początku listopada doznali piłkarze Tottenhamu Hostpur. Koguty przegrały 1:2 w wyjazdowym spotkaniu z Evertonem. Natomiast w spotkaniu rozegranym na Ewood Park Liverpool przegrał 1:3 z Blackburn. Jedynego gola dla „The Reds” zdobył świetnie spisujący się w tym sezonie Steven Gerrard. Ta porażka spowodowała, że podopieczni Roy’a Hodgsona osunęli się na 12. pozycję w tabeli.

Kolejnej porażki doznali piłkarze londyńskiej Chelsea. Mistrzowie Anglii przegrali w środowy wieczór ze znajdującym się w strefie spadkowej Wolverhampton Wanderers. Już w 5. minucie gospodarze znaleźli się na prowadzeniu, a piłkę do własnej siatki skierował przypadkowo Jose Bosingwa.

W innym spotkaniu Wigan zremisowało 1:1 z Boltonem.