Portugalia liderem polskiej grupy [zapis relacji]

Ligi w Europie Liga Narodów

W Lizbonie doszło do starcia grupowych rywali Polaków w Lidze Narodów – Portugalii i Włoch. Spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem mistrzów Europy.

Rozgrywający 100 mecz w barwach Portugalii Pepe nie powinien narzekać na brak pracy w meczu z Włochami.

90+5′ Koniec meczu.

90+4′ Żółta kartka dla Pepe.

90′ Sędzia doliczyl cztery minuty.

87′ Sergio Oliveira zmienił utykającego Williama Carvalho.

86′ Kontra Portugalii. Donnarumma szczęśliwie obronił niesygnalizowany strzał Renato Sanchesa.

83′ Caldara niecelnie główkował po wrzutce Emersona Palmieriego.

79′ Belotti zmienił bezproduktywnego Cristante.

78′ Zaza główkował tuż na poprzeczką po wrzutce Bonaventury z rzutu rożnego.

77′ Gelson Martins za Brumę.

74′ Zmiany w obu ekipach. Renato Sanches zastąpił Pizziego. Emerson Palmieri wszedł za Criscito.

72′ Minuty uciekają, a gra Włochów nie ulega poprawie.

69′ Żółta kartka dla Berardiego.

68′ Bernardo Silva uruchomił Pizziego, który szukał umieszczenia piłki przy dalszym słupku. Donnarumma potwierdził wysoką formę i na raty złapał futbolówkę.

65′ Kolejna groźna akcja gospodarzy. W decydującym momencie Andre Silva pogubił się.

62′ Niezgrani Włosi nie mają sposobu na zaskoczenie Portugalii.

59′ Berardi zmienił Immobile.

58′ Żółta kartka dla Chiesy.

54′ Donnarumma w kapitalny sposób obronił uderzenie Bernardo Silvy z szesnastki.

52′ Seria rzutów rożnych w wykonaniu gospodarzy.

48′ Andre Silva pokonał Donnarummę. Wszystko zaczęło się od straty Caldary. Ważne było też dogranie Brumy odbite przez jednego z rywali.

46′ Niewiele zabrakło Brumie, aby zamknąć centrę Joao Cancelo.

46′ Początek drugiej połowy.

45+1′ Koniec pierwszej połowy.

44′ Zaza zablokowany w ostatniej chwili w polu karnym Konkwistadorów.

42′ Żółte kartki po obu stronach. Za faule taktyczne ukarani: Criscito (Włochy) oraz Ruben Neves (Portugalia).

41′ Jorginho uderzył zza pola karnego. Wprost w Ruiego Patricio.

38′ Włosi przetrwali trudny okres i zagościli kilkukrotnie pod bramką gospodarzy. Bez wymiernego efektu.

35′ Nieznacznie niecelne uderzenie Williama Carvalho zza szesnastki.

32′ Mario Rui nastrzelił Cristante. Piłka po jego nodze trafiła w poprzeczkę.

30′ Niecelne uderzenie Brumy na mecie groźnej kontry Portugalczyków.

27′ Romagnoli uratował skórę Włochom! Bruma zgrywał głową do Andre Silvy, który został uprzedzony przez Donnarummę. Włoski golkiper nie chwycił piłki, a ona spadła pod nogi Bernardo Silvy. Skrzydłowy Manchesteru City oddał celny strzał, ale stojący na linii bramkowej Romagnoli skutecznie interweniował.

25′ Błyskotliwa akcja Zazy w polu karnym gospodarzy. Włoski napastnik przekombinował i niedokładnie podał piętą.

24′ Brzydki fragment spotkania.

20′ Andre Silva zwiódł Lazzariego, ale oddał zbyt słaby strzał, żeby zaskoczyć Donnarummę.

18′ Kontra Włochów. Ruben Dias zatrzymał groźne wstrzelenie Zazy.

15′ Rui Patricio nie miał problemów z uderzeniem Chiesy w środek bramki.

14′ Fatalna strata Włochów na własnej połowie. Gospodarze próbowali to wykorzystać, jednak podanie Bernardo Silvy do Andre Silvy było ciut spóźnione.

12′ Włosi próbują zaistnieć w ofensywie, jednak mocno przebudowana przez Manciniego jedenastka wciąż szuka swojej tożsamości.

10′ Pepe rozgrywa 100 mecz w barwach Portugalii.

7′ Portugalczycy lepiej sobie radzą w pierwszych minutach.

4′ William Carvalho minimalnie niecelnie główkował po wrzutce Rubena Nevesa. Tak czy inaczej, piłkarz Realu Betis był na spalonym.

2′ Chiesa w łatwy sposób poradził sobie z Mario Ruim. Rui Patricio złapał piłkę po centrze młodego Włocha.

1′ Początek meczu.

Arbitrem spotkania będzie William Collum ze Szkocji.

Wyjściowe składy

Portugalia: Rui Patricio – Joao Cancelo, Pepe, Ruben Dias, Mario Rui – William, Ruben Neves, Pizzi – Bruma, Andre Silva, Bernardo Silva

Ławka rezerwowych: Beto, Ramos – Bruno Fernandes, Gelson Fernandes, Goncalo Guedes, Martins, Mendes, Neto, Sergio Oliveira, Sanches, Cedric

Włochy: Donnarumma – Lazzari, Caldara, Romagnoli, Criscito – Cristante, Jorginho, Bonaventura – Zaza, Immobile, Chiesa

Ławka rezerwowych: Perin, Sirigu – Belotti, Benassi, Berardi, Bernardeschi, Bonucci, Chiellini, Gagliardini, Insigne, Emerson Palmieri

W pierwszym meczu Włosi zremisowali 1:1 z Polską. Portugalczycy wykorzystali pauzę w pierwszym terminie na rozegranie meczu towarzyskiego z Chorwatami. Po golach Pepe i Ivana Perisicia padł remis 1:1.