Polski mecz w Australii

Ligi w Europie Inne ligi

Dzisiaj rano w 16. kolejce A-League zmierzyły się ze sobą drużyny Macarthur FC i Wellington Phoenix. Na boisku spotkało się dwóch Polaków – bramkarz Filip Kurto oraz napastnik Oskar Zawada. Fenomenalne zawody rozegrał ten pierwszy.

Szalony mecz wygrała drużyna Macarthur. Zespół prowadzony przez Mile Sterjovskiego zwyciężył 2:1, choć spotkanie mogło potyczyć się w zupełnie innym kierunku. W ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy ekipa Wellington zmarnowała dwa rzuty karne. Jednego z nich wykonywał Oskar Zawada, ale zarówno on, jak i Brazylijczyk Yan Sasse, który później ustawił piłkę na jedenastym metrze, nie byli w stanie pokonać Filipa Kurto. Polski golkiper obronił dwa rzuty karne i został bohaterem swojej drużyny.

Po zmianie stron jedenastkę zmarnował także gracz Macarthur. W tym przypadku również górą okazał się bramkarz, który nie dał się pokonać Ulisesowi Davilii.

Oba zespoły mają w tej chwili taką samą liczbę punktów na koncie – po 21 „oczek”. Macarthur FC zajmuje 8. miejsce, a Wellington Phoenix plasuje się na 6. pozycji.