Polska gra!

Ligi w Europie Liga Narodów

Polska gra!

Dzisiaj ważny dzień dla reprezentacji Polski! Biało-Czerwoni na Stadionie Narodowym zmierzą się z Holandią w piątym meczu tegorocznej edycji Ligi Narodów.

Tak prezentuje się komplet wieczornych wyników.

Rosas 4, Cervos 81

90+4′ Koniec meczu. To nie był dobry wieczór dla polskich kibiców. Polska w słabym stylu przegrywa z Holandią 0:2. Gole dla ekipy „Oranje” strzelali Cody Gakpo oraz Steven Bergwijn.

90′ Holendrzy kontrolują spotkanie.

Azerbejdżan strzela na 2:1! Bramkę zdobył Hojjat Haghverdi.

Słowacja rzutem na taśmę wyrównuje z Azerbejdżanem! Gola strzelił Erik Jirka. Były piłkarz Górnika Zabrze wykorzystał rzut karny.

86′ Mateusz Łęgowski wchodzi na boisko. Piłkarz Pogoni Szczecin zmienił Piotra Zielińskiego.

85′ Wojciech Szczęsny z dobrą interwencją, choć faulowany przez Weghorsta. Zawrzało między zawodnikami. Obaj zostali ukarani żółtymi kartkami.

Turcy remisują! Po raz trzeci gospodarze doprowadzają do wyrównania. Bramkę zdobył Ismail Yuksek.

82′ Janssen z żółtą kartką.

82′ Skóraś w pole karne, ale wybijają Holendrzy.

81′ Janssen z dystansu, również obok bramki.

80′ Mocny strzał Gakpo, ale na nasze szczęście obok bramki.

78′ Dwie zmiany w reprezentacji Polski. Na boisku pojawią się Michał Skóraś i Bartosz Bereszyński. Murawę opuścili Nicola Zalewski i Przemysław Frankowski.

Andora podwyższa prowadzenie! Na listę strzelców wpisał się Joan Cervos.

Dwie błyskawiczne bramki w Zagrzebiu! Najpierw wyrównali Duńczycy za sprawą bramki Christiana Eriksena, a dwie minuty potem Chorwatów na prowadzenie wyprowadził Lovro Majer.

75′ Z boiska schodzi Steven Berghuis, za niego Kenneth Taylor. Murawę opuścił również Steven Bergwijn, za którego wszedł Wout Weghorst.

74′ Strzał Bergwijna z ostrego kąta, ale piłkę łapie Szczęsny.

72′ Karol Świderski szykuje się do wejścia na boisko.

70′ Schodzi Szymański, wchodzi Klich.

70′ Kolejna niezła akcja Holendrów, tym razem jednak Vincent Janssen na spalonym.

68′ Rzut rożny dla Polski. Do piłki skoczył Glik, ale niebezpieczeństwo oddalił Virgil van Dijk.

Luksemburg po raz trzeci wychodzi na prowadzenie! Na 3:2 w meczu z Turcją strzela Gerson Rodrigues.

Drugi gol dla Francji! Na 2:0 trafił Olivier Giroud.

61′ Żółta kartka dla Codiego Gakpo.

60′ 2:0 dla Holandii… Bergwijn podwyższa prowadzenie Oranje. Kolejna świetna akcja gości. Defensywa Polaków „rozklepana”.

56′ Znów próbuje Berghuis. Tym razem jego strzał w boczną siatkę.

53′ Szymański ponad bramką Holendrów! To mogła być dobra okazja do bramki.

Gol dla Francji! Kylian Mbappe wyprowadza swój zespół na prowadzenie w meczu z Austrią.

53′ Fantastyczna okazja do remisu, ale Milik z kilku metrów ponad bramką!

51′ Będzie zmiana. Za Depaya wejdzie Vincent Janssen.

50′ Na boisku Memphis Depay. Holender ucierpiał w starciu z Piotrem Zielińskim.

Chorwacja prowadzi z Danią! Bramkę zdobył Borna Sosa.

Walia łapie kontakt! Na początku drugiej połowy bramkę zdobył Kieffer Moore.

46′ Roszada również e drużynie Holandii. Za Frenkiego de Jonga wszedł Marten de Roon

46′ Czesław Michniewicz dokonał jednej zmiany. Za Karola Linettego wszedł Arkadiusz Milik.

46′ Rozpoczynamy drugą połowę!

45+4′ Koniec pierwszej połowy. Na razie Holendrzy prowadzą 1:0 po trafieniu Gakpo.

45+3′ Holendrzy ruszyli z kontrą, ale na końcu dobrze zachowała się polska defensywa.

44′ Dośrodkowanie Szymańskiego z rzutu wolnego, ale wybijają Holendrzy.

Gol dla Azerbejdżanu! Bramkę na 1:0 w meczu ze Słowacją zdobył Renat Dadashov.

42′ Kolejna szansa Berghuisa, znowu obok bramki.

Litwini wyrównują! Na listę strzelców wpisał się Vykintas Slivka.

Belgowie podwyższają prowadzenie! Na 2:0 w meczu z Walią trafił Batshuayi. Napastnik do asysty dokłada bramkę.

37′ Niezły strzał Zalewskiego, ale broni Pasveer. Świetnie w tej akcji zachował Piotr Zieliński.

Błyskawiczne wyrównanie Turków! Bramkę samobójczą zdobył Maxime Chanot.

Luksemburg ponownie wychodzi na prowadzenie! Do tureckiej bramki trafił Danel Sinani.

32′ Żółta kartka dla Nathana Ake.

31′ Groźna próba Berghuisa. Gracz Ajaksu obok bramki Wojciecha Szczęsnego.

27′ Depay szukał dośrodkowaniem partnerów, ale jego centra została złapana przez Szczęsnego.

26′ Akcja Zalewskiego, Lewandowskiego i Zielińskiego była obiecująca, ale niestety gracz Napoli zagrał za mocno.

25′ Błąd polskiej defensywy, szansa dla Holandii, ale strzał jednego z napastników zablokowany.

Gol dla Wysp Owczych! Litwa przegrywa, a gola strzelił Jakup Andreasen.

20′ Znów bardzo niebezpiecznie pod polską bramką! Imponuje to, z jaką łatwością Holendrzy wymieniają szybkie podania. Nasza defensywa na razie bezradna wobec tych szybkich ataków.

Turcy wyrównują! Cengiz Under z rzutu karnego trafił na 1:1 w starciu z Luksemburgiem.

14′ Gol dla Holandii! Świetną akcję gości wykończył Cody Gakpo. Zawiodła polska defensywa, strzelec gola trafił do pustej bramki.

12′ Bardzo groźna akcja Holendrów! Daley Blind stanął przed fenomenalną szansą na otwarcie wyniku, ale nieczysto trafił w piłkę, którą złapał Szczęsny.

Belgowie prowadzą z Walią! Kevin De Bruyne wykorzystał podanie Michiego Batshuayia i otworzył wynik.

11′ Na czystą pozycję mógł wyjść Robert Lewandowski, ale świetną interwencją wykazał się Jurrien Timber.

11′ Polacy przy piłce. Dobry fragment gospodarzy.

9′ Uderzenie Zielińskiego, ale niestety zbyt lekkie i Pasveer z łatwością łapie piłkę. To była niezła akcja reprezentacji Polski.

8′ Nieco szarpana gra z obu stron. Polacy jednak próbują utrzymać się przy piłce.

W 9. minucie Luksemburg wychodzi na prowadzenie! Gola na 1:0 w starciu z Turcją strzelił Marvin Martins.

Tymczasem w 4. minucie pada pierwsza bramka dzisiejszego wieczoru! Andora prowadzi 1:0 z Liechtensteinem. Bramkę zdobył 20-letni Albert Rosas.

2′ Będzie pierwsza zmiana w zespole Holandii! Na boisku leży Teun Koopmeiners, który zderzył się z Karolem Linettym. W jego miejsce wejdzie Steven Berghuis.

20:45
Pierwszy gwizdek!

20:42
Piłkarze już na boisku. Czas na hymny państwowe!

20:35
To natomiast skład Holedrów. Debiut w barwach Oranje zaliczy 39-letni bramkarz Remko Pasveer.

20:30
Zacznijmy od przedstawienia składu Polaków! Czesław Michniewicz na spotkanie z Holandią desygnował następującą jedenastką.

20:25
Witamy w relacji na żywo z dzisiejszych meczów Ligi Narodów. Nasze oczy zwrócone będą głównie na spotkanie Polski z Holandią.