WIEDEN 01.08.2024
ELIMINACJE DO LIGI EUROPY SEZON 2024/2025 PLAY- OFF QUALIFICATIONS UEFA EUROPE LEAGUE MATCH: SK Rapid Wieden - Wisla Krakow
NZ SMUTEK ANGEL BAENA

Pogrom wiedeński. Rapid rozstrzelał Wisłę

6:1. Takim wynikiem zakończył się rewanż Wisły Kraków z Rapidem Wiedeń. Austriacy brutalnie przerwali marzenia Białej Gwiazdy o Lidze Europy.

Jan Broda

O ile po pierwszym meczu w Krakowie i minimalnej porażce 1:2 po wyrównanym spotkaniu można było mieć nadzieje na niespodziankę, o tyle rewanż nie pozostawił żadnych złudzeń, kto jest dziesiątym zespołem drugiej ligi polskiej, a kto czołową drużyną ligi austriackiej.

Rapid już od pierwszych chwil narzucił wiślakom swój styl gry. Pierwszy gol dla gospodarzy padł w 6. minucie. Na listę strzelców wpisał się Guido Burgstaller, który tego wieczora zaliczył zresztą hat-tricka. Do przerwy trafiali jeszcze Dion Bejlo i Serge-Philippe Raux Yao. 5:0. Pogrom.

W drugiej połowie Biała Gwiazda bezsilnie próbowała ratować honor, Rapid zadowolony wysokim prowadzeniem spuścił nogę z gazu. Na kolejne bramki trzeba było czekać do ostatniego kwadransu. Najpierw Christoph Lang wbił szóstego gwoździa do trumny krakowian, a następnie Angel Rodado golem na otarcie łez uratował twarz krakowian.

Na pocieszenie Wiśle zostają eliminacje Ligi Konferencji. W III rundzie krakowianie zmierzą się ze słowackim Spartakiem Trnawa.