Soccer Football - UEFA Nations League - Group F - Finland v England - Helsinki Olympic Stadium, Helsinki, Finland - October 13, 2024 Finland's Arttu Hoskonen celebrates scoring their first goal with Leo Walta,Image: 920571463, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Lee Smith / Reuters / Forum

Ligi w Europie Liga Narodów

Piłkarz Cracovii strzelił gola w meczu z Anglią!

Finlandia przegrała u siebie 1:3 z Anglią w dywizji B Ligi Narodów. Jedynego gola w barwach gospodarzy strzelił środkowy obrońca Cracovii, 27-letni Arttu Hoskonen.

W 87. minucie Leo Walta dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, a Arttu Hoskonen skutecznie główkował, ustalając wynik niedzielnego spotkania. Dla stopera z rocznika 1997, który wystąpił od początku do końca rywalizacji, było to 15. spotkanie w drużynie narodowej i jednocześnie pierwszy gol.

W podstawowym składzie Finlandii znalazł się też inny zawodnik Cracovii, czyli 26-letni Benjamin Kallman (napastnik), który został zmieniony w 63. minucie.

Anglia wygrała 3:1 po golach Jacka Grealisha, Trenta Alexandra-Arnolda i Declana Rice’a. (MZ)