Piątek z Ligą Narodów [MULTILIVE]

Ligi w Europie Liga Narodów

W piątkowy wieczór mecze będą rozgrywane we wszystkich czterech dywizjach. Duże emocje przyniosą na pewno spotkania Austrii z Francją oraz Danii z Chorwacją.

22:47
We wszystkich meczach wybrzmiał już ostatni gwizdek. Warto zwrócić uwagę na stratę punktów Danii, która do tej pory była niepokonana. Wpadkę zaliczyła również reprezentacja Kazachstanu, która tylko zremisowała z Białorusią. Zwycięzcy nie wyłonił natomiast hit wieczoru, czyli pojedynek Austrii z Francją. Remis lepiej smakuje podopiecznym Ralfa Rangnicka, którzy obecnie mają na koncie cztery punkty. Zawodnicy kadry „Les Bleus” plasują się na ostatniej (!) pozycji z dorobkiem zaledwie dwóch „oczek”.

Dywizja A
Austria 1:1 Francja (37′ Weimann – 83′ Mbappe)
Dania 0:1 Chorwacja (69′ Pasalić)

Dywizja B
Albania 1:2 Izrael (45+2′ Broja – 57′, 73′ Solomon)

Dywizja C
Białoruś 1:1 Kazachstan (84′ Malkevich – 13′ Aymbetov)

Dywizja D
Andora 2:1 Liechtenstein (78′ Alaez, 82′ Rubio – 90+3′ Meier)

22:35
Gol kontaktowy dla Liechtensteinu! Bramkę zdobył Livio Meier. Piłkarze Martina Stocklasy walczą o remis!

22:32
Francuzi o włos od zdobycia zwycięskiej bramki! Fenomenalnie na linii spisał się jednak bramkarz Patrick Pentz.

22:29
Wyrównanie w meczu Białorusi z Kazachstanem! Gola dla kadry „Białych Skrzydeł” strzelił Vladislav Malkevich.

22:27
W Tiranie VAR sprawdzał bramkę zdobytą przez reprezentację Albanii. Ostatecznie gol nie został uznany z powodu zagrania ręką.

22:26
Mamy bramkę także na stadionie w Wiedniu. Francuzi doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Kyliana Mbappe!

22:25
Rozwiązał się worek z bramkami! Teraz przenosimy się do Andory, gdzie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Gola na 2:0 strzelił Chus Rubio.

22:23
Izrael obejmuje prowadzenie w meczu z Albanią! Dublet ustrzelił Solomon, który najpierw doprowadził do remisu, a teraz zdobył bramkę na 2:1.

22:20
Tym razem piłkarze reprezentacji Andory zdobywają bramkę w przepisowy sposób! Jordi Alaez wykorzystał rzut karny. Liechtenstein musi gonić wynik.

22:17
Gol dla Chorwacji! Mario Pasalić zachował przytomność w polu karnym i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

22:11
Andora mogła wyjść na prowadzenie w meczu z Liechtensteinem, ale bramka nie została uznana z powodu ofsajdu. Przypomnijmy, że w pierwszej połowie to gol gości został anulowany z tej samej przyczyny.

22:07
Izrael wyrównuje! Bramkę dla Niebiesko-Białych zdobył Manor Solomon. W Tiranie remis.

21:57
Kingsley Coman stanął przed fantastyczną szansą na wyrównanie, ale piłkarz Bayernu fatalnie przestrzelił nad austriacką bramką.

21:55
Do gry wracają też piłkarze Albanii oraz Izraela.

21:52
Początek drugiej części w starciu Danii z Chorwacją

21:46
Zaczynamy drugą połowę! Mecze rozpoczęły się w Wiedniu, Nowym Sadzie i Andorze. Czekamy jeszcze na Kopenhagę i Tiranę.

21:40
Na wszystkich stadionach pierwsza połowa się zakończyła. Oto komplet wyników po 45 minutach. Nie były to obfite w gole trzy kwadranse.

21:38
Tuż przed przerwą bramkę zdobyli Albańczycy! Armando Broja wykorzystał rzut karny, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie w starciu z Izraelem.

21:34
Na większości stadionów padł już gwizdek kończący pierwszą połowę. Gra toczy się jeszcze tylko w Albanii, gdzie mecz rozpoczął się trochę później niż inne spotkania.

21:31
Dania strzeliła gola, ale nie został on uznany z powodu faulu Joakima Maehle na Sime Vrsaljko.

21:27
Austriacy przeprowadzili składną akcję, a szansę na bramkę miał Marko Arnautović. Strzał piłkarza Bologni był jednak za słaby, więc Hugo Lloris z łatwością wybronił uderzenie.

21:21
Autorem drugiego gola dzisiejszego wieczoru jest Andreas Weimann! Austria wychodzi na prowadzenie w meczu z Francją. Asystą przy bramce piłkarza Bristol City popisał się Konrad Laimer.

21:13
Mógł być rzut karny dla Albanii, ale arbiter po konsultacji z VAR-em nie zdecydował się wskazać na „wapno”.

21:04
Mogliśmy mieć drugiego gola tego wieczoru, ale po interwencji VAR-u trafienie Niklasa Becka zostało anulowane. Liechtenstein mógł prowadzić z Andorą.

21:02
Francuzi bardzo blisko gola! Podopieczni Didiera Deschampsa mogli wyjść na prowadzenie po dobrze rozegranym rzucie wolnym, ale nie zdołali pokonać bramkarza Austrii.

20:58
Mamy pierwszą bramkę! Gola strzela Abat Aymbetov, który tym samym wyprowadza Kazachstan na prowadzenie w meczu z Białorusią.

20:56
Ciekawy początek w Wiedniu. Oba zespoły energicznie zaczęły.

20:45
Czas na pierwszy gwizdek! Z niecierpliwością czekamy na pierwsze bramki!

20:20
W ostatniej dywizji obejrzymy starcie dwóch najsłabszych drużyn grupy pierwszej. Liechtenstein nie zdobył do tej pory ani jednego punktu, a Andora ma tylko jedno „oczko” na koncie. Stawce przewodzi Łotwa, która wygrała do tej pory wszystkie trzy mecze. Na drugim miejscu jest Mołdawia z czterema punktami.

20:15
W Dywizji C czeka nas starcie lidera z trzecią drużyną. W trzeciej grupie liderem jest Kazachstan, który zagra dziś na wyjeździe z Białorusią. Podopieczni Magomeda Adieva wygrali oba spotkania, zdobyli trzy bramki, nie stracili żadnej. Dzisiaj na Stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie (Serbia) postarają się o kolejne zwycięstwo. Wybór obiektu jest spowodowany tym, że Białorusini wszystkie swoje mecze muszą rozgrywać na neutralnym obiekcie.

20:10
W Dywizji B będziemy dziś świadkami spotkania w grupie drugiej. Trzecia Albania podejmie drugi Izrael. Obie drużyny mają na koncie po jednym punkcie, rozegrały też tylko jedno spotkanie ze względu na wykluczenie z rozgrywek reprezentacji Rosji, która na pewno zajmie ostatnią pozycję, spadając tym samym do Dywizji C. Na fotelu lidera pozostaje Islandia z dorobkiem dwóch „oczek”.

20:05
W pierwszej grupie Dywizji A najlepszą sytuację ma Dania, która zajmuje na razie fotel lidera z kompletem sześciu punktów. Za nią plasuje się Austria z trzema „oczkami” na koncie. Plecy podopiecznych Ralfa Rangnicka oglądają Francuzi, a na ostatniej pozycji znajdują się Chorwaci. Ekipy, które cztery lata temu grały o mistrzostwo świata, mają po jednym punkcie.

19:59
Tak natomiast prezentuje się jedenastka Mistrzów Świata.

19:56
Teraz zaglądamy do szatni drużyny Ralfa Rangnicka. Spotkanie z Francją od pierwszej minuty rozpoczną następujący piłkarze.

19:51
To natomiast jedenastka trenera Zlatko Dalicia.

19:50
Zaczynamy analizę składów. Takie zestawienie na mecz z Chorwacją wybrał selekcjoner reprezentacji Danii, Kasper Hjulmand.