Piast znokautował ŁKS

Piast Gliwice formalnie zapewnił sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Gliwiczanie nie mieli problemu w starciu z ŁKS i pokonali spadkowicza aż 4:0.

Ostatnie tygodnie dla Piasta Gliwice są niezwykle udane. Potencjalny spadek Gliwiczan był bardzo mało prawdopodobny, jednak teraz zawodnicy Vuko postawili stempelek i są już pewni tego, że w kolejnym sezonie będą w szrankach Ekstraklasy. Piast po znakomitym występie wygrał z ŁKS aż 4:0 na inauguracje 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Na bramki trzeba było poczekać do drugiej połowy, chociaż przewaga Piasta w pierwszej części meczu była również zauważalna. Pierwszego gola tuż po wznowieniu gry zdobył Ameyaw. W 73. minucie na 2:0 podwyższył Kamil Wilczek. Później dubletem strzeleckim popisał się Jorge Felix

Piast dzięki sporej zdobyczy punktowej w ostatnich kolejkach zanotował pokaźny awans w klasyfikacji ligi i teraz jest na 8. miejscu.

Los ŁKS Łódź jest już przesądzony i w przyszłym sezonie Rycerze Wiosny będą grali w pierwszej lidze. Wydaje się bardzo prawdopodobne, że ŁKS w ostatecznym rozrachunku zajmie ostatnie, 18. miejsce w klasyfikacji.