SZCZECIN 20.07.2024
PKO EKSTRAKLASA PILKA NOZNA MEZCZYZN -- POLISH PKO EKSTRAKLASA FOOTBALL MATCH POGON SZCZECIN - KORONA KIELCE
NZ RADOSC EFTHYMIOS KOULOURIS PO BRAMCE NA 1:0, EFTHYMIOS KOULOURIS

Pewne zwycięstwo Pogoni Szczecin z Koroną. Mocne otwarcie sezonu w wykonaniu Portowców

Pogoń Szczecin miała pełną kontrolę w meczu przeciwko Koronie Kielce i pewnie wygrała 3:0. Bohaterem został Efthymios Koulouris, który polubił zdobywać gole na inauguracje sezonów w PKO Bank Polski Ekstraklasa.

Maciej Łanczkowski

Pogoń Szczecin w efektowny sposób notuje trzy punkty w pierwszej kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasa. Portowcy przed własną publicznością nie dali żadnych szans Koronie Kielce i pewnie wygrali aż 3:0.

Niemal od samego początku Pogoń miała bardzo zauważalną przewagę na boisku i szybko chciała przełożyć to na zdobycie gola. Próbował między innymi Kamil Groscicki, ale dwa jego uderzenia skutecznie piąstkował Xavier Dziekoński.

Udało się dopiero w 35. minucie, Efthymios Koulouris ubiegł defensywę Korony i sprytnym strzałem trafił do siatki po wrzutce Leonardo Koutrisa.

Koulouris wpisał się na listę strzelców tuż po rozpoczęciu drugiej połowy meczu. Arbiter spotkania podyktował rzut karny po zagraniu ręką jednego z piłkarzy Korony i grecki napastnik zamienił jedenastkę na gola. Koulouris podobnie jak rok temu błysnął strzelecką skutecznością w pierwszym meczu sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasa.

Korona Kielce w tym meczu miała bardzo mało do powiedzenia, choć w drugiej połowie miała momenty na boisku i po jednej z akcji piłka przeszła wzdłuż linii bramkowej Valentina Cojocaru, zabrakło tylko zamknięcia sytuacji.

Kropkę nad i postawił w 84. minucie Kacper Łukasik, wykorzystując podanie Vahana Bichakhchyana.