Pewne zwycięstwo Milanu z Lazio!

Ligi w Europie Serie A

Mimo że AC Milan stracił koronę mistrza Włoch, to w 34. kolejce Serie A pokazał swoją wartość. Mediolańczycy pewnie wygrali z Lazio 2:0 i awansowali w klasyfikacji ligowej.

AC Milan wygrywa jeden z hitów 34. kolejki włoskiej Serie A. Piłkarze Pioliego pokonali 2:0 Lazio i wskoczyli na 4. lokatę w klasyfikacji ligowej.

Już na samym początek trener mediolańczyków był zmuszony zmienić swoje założenia taktyczne. Rafael Leao zgłosił problem zdrowotny i w jego miejsce pojawił się Saelemaekers. Dla Milanu to bardzo zła wiadomość, mając na uwadze, że za kilka dni czeka ich bój półfinałowy w Lidze Mistrzów.

W 17. minucie było już 1:0, otwierającego gola zdobył Ismael Bennacer. Jeszcze przed przerwą znakomitą akcją błysnął Theo Hernandez. Francuz w pojedynkę przeszarżował przez całe boisko i zwieńczył indywidualną akcję skutecznym uderzeniem.

Lazio nie stanowiło większego zagrożenia w tym meczu. Rzymianie czasami mieli okazje pod bramką gospodarzy, ale ani razu nie udało im się oddać choćby jednego, celnego uderzenia w światło bramki strzeżonej przez Mike’a Maignana.

Milan awansował na 4. miejsce w tabeli, choć jeszcze w tej kolejce może spaść na niższe lokaty kosztem Interu i Atalanty. Lazio z kolei może stracić drugą pozycję w tabeli. Jeśli Juventus pokona Atalantę, Turyńczycy przeskoczą zawodników Sarriego.