Pewne zwycięstwo Marsylii

Ligi w Europie Inne ligi

Drużyna Igora Tudora przegrywała z Lorient, ale ostatecznie zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Marsylczycy umocnili się na ostatnim stopniu podium.

Wynik spotkania otworzył w 29. minucie Terem Moffi. Nie minęło jednak 10 minut od bramki Nigeryjczyka, a wyrównanie dał gospodarzom Sead Kolasinac. OM wyraźnie przeważało w dużej części pierwszej połowy, choć do przerwy żadne inne bramki nie padły.

Gola na 2:1 strzelił w 53. minucie Alexis Sanchez. Kilka minut później rezultat ustalił Jordan Veretout. Po zmianie stron podopieczni Igora Tudora również kontrolowali spotkanie i utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka.

OM plasuje się na trzecim miejscu z przewagą ośmiu punktów nad czwartym Rennes. Lorient zajmuje szóstą pozycję.