Pewne zwycięstwo Borussii w Kolonii

W sobotnie popołudnie Borussia Dortmund pewnie pokonała na wyjeździe FC Koln 4:0. Dublet w tym starciu na swoim koncie zapisał Donyell Malen, a kolejny mecz po powrocie do Dortmundu zanotował Jadon Sancho.

Goście z Dortmundu dość szybko objęli prowadzenie, bo jeszcze w pierwszym kwadransie rywalizacji. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Juliana Brandta do piłki na krawędzi pola karnego dopadł Donyell Malen, który strzałem w lewy dolny róg bramki otworzył wynik w 12. minucie spotkania. Później podopieczni trenera Edina Terzicia mieli w pierwszej połowie dwie bardzo dobre sytuacje, aby powiększyć swoją przewagę.

W 33. minucie gola na swoim koncie mógł zapisać Niclas Fullkrug, ale niemiecki napastnik uderzył ze środka pola karnego w sam środek bramki, dzięki czemu Marvin Schvabe wybronił jego uderzenie. Cztery minuty później świetną sytuację miał Thomas Meunier, ale jego uderzenie z dystansu nieznacznie minęło lewy słupek bramki gospodarzy. Do przerwy wicemistrzowie Niemiec byli jednak jedynie na minimalnym prowadzeniu.

Gospodarze natomiast w pierwszym kwadransie drugiej połowy mieli dwie dogodne okazje, aby doprowadzić do wyrównania. Najpierw strzał w lewą stronę bramki Jana Thielmanna wybronił Gregor Kobel. Natomiast parę chwil później Linton Maina strzelił w prawy słupek, uderzając z dystansu. Nieskuteczność brutalnie zemściła się na graczach z Kolonii. W 58. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Faulowany w polu karnym był Jadon Sancho przez Rasmusa Carstensena. Jedenastkę na gola pewnym strzałem w prawy róg bramki zamienił Fullkrug.

Trzy minuty później było już 0:3. Malen po podaniu od Iana Maatsena okazał się lepszy w pojedynku sam na sam z bramkarzem i skompletował dublet w sobotnie popołudnie. Po nieco ponad godzinie losy rywalizacji były więc już praktycznie przesądzone. Gospodarze dążyli do strzelenia choćby jednego gola i zmiany wyniku, ale nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Kobela. Natomiast w doliczonym czasie gry zwycięstwo i trzy punkty dla gości przypieczętował Youssoufa Moukoko

Obecnie Borussia plasuje się na 5. pozycji w tabeli z 33 punktami na koncie. Natomiast zawodnicy FC Koln wciąż znajdują się w strefie spadkowej (17. pozycja), mając na swoim koncie jedenaście „oczek”.