Passa Puszczy trwa

Polska Ekstraklasa

Trwa znakomita passa Puszczy Niepołomice. Beniaminek PKO BP Ekstraklasy zaliczył już piąty mecz bez porażki, tym razem pokonując Cracovię 1:0. Pasy niebezpiecznie zbliżają się do strefy spadkowej.

W spotkanie lepiej weszli gracze Puszczy. W 6. minucie po zamieszaniu w polu karnym Cracovii, w słupek trafił Roman Jakuba. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. W 19. minucie Kamil Zapolnik skutecznie przepchnął jednego z obrońców gospodarzy i wyłożył piłkę Wojciechowi Hajdzie, który płaskim strzałem trafił do bramki Cracovii.

Był to jedyne celne uderzenie w pierwszej połowie przy ul. Kałuży. Niepołomiczanie kontrolowali przebieg rywalizacji, a krakowianie nie mieli żadnego pomysłu na sforsowanie ich defensywy, oddając zaledwie dwa niecelne strzały.

Od początku drugiej połowy, gracze Dawida Kroczka ruszyli do odrabiania strat, ale w dalszym ciągu razili nieskutecznością. W 58. minucie Jani Atanasov spudłował z rzutu wolnego, podyktowanego tuż przed pole karnym Puszczy. Z kolei w 60. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Patryk Sokołowski, ale także był on bardzo niecelny. Dopiero w 68. minucie Pasy oddały pierwszy celny strzał. Olivier Zych jednak znakomicie wybronił strzał z bliska Atanasova.

W końcowych 20 minutach, na murawie dominował już chaos i nieporządek. Puszcza zdołała dowieść do końca korzystny wynik.