Paris Saint-Germain mistrzem Francji.

Ligi w Europie Inne ligi

Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2021-2022. Stołeczna drużyna zremisowała w 34. kolejce Lens 1:1, jednak wynik ten zapewnia jej tytuł mistrzowski.

Leo Messi trafia do siatki! (fot. Reuters)

PSG zdobywa 10. tytuł mistrza Francji w swojej historii. Po ostatnim triumfie w 2020 roku, tym razem stołeczna drużyna odbiera koronę straconą przed rokiem na rzecz Lille. W sobotni wieczór PSG zremisowało z Lens i wypracowało na tyle bezpieczną przewagę, że może już świętować tytuł najlepszej drużyny we Francji.

Spotkanie z Lens nie należało jednak do łatwych. W pierwszej połowie przyjezdni utworzyli szczelny blok obronny, od którego zawodnicy PSG co raz się odbijali. Kilkukrotnie gospodarze wyrywali się obrońcom i tworzyli akcje ofensywne, jednak żadnej ze stron nie udało się trafić do siatki.

Po przerwie PSG miało już widoczną przewagę, do tego od 57. minuty Lens grało w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Kevina Danso

W 68. minucie Leo Messi strzelił pierwszego gola w tym meczu. Argentyńczyk popisał się widowiskowym uderzeniem z dalszej odległości i piłka wpadła do siatki. Paryżanom nie udało się jednak utrzymać prowadzenia. W 88. minucie Corentin Jean wyrównał stan spotkania.

Pełne 90 minut w drużynie Lens zagrał Przemysław Frankowski.