Ibrahima Konate of Liverpool FC celebrates after scoring his team's first goal during the UEFA Champions League 2024/25 League Phase MD1 match between AC Milan and Liverpool FC at Stadio Giuseppe Meazza (San Siro) on September 17, 2024 in Milan, Italy.   (Photo by Andrea Bruno Diodato/DeFodi Images)
LIGA MISTRZOW PILKA NOZNA SEZON 2024/2025
POLAND ONLY!

---
newspix.pl / 400mm.pl

Obrońcy pogrążyli Milan. Efektowna wygrana The Reds

Po kapitalnym meczu, Liverpool FC pokonał na San Siro AC Milan 3:1. Dwa gole dla The Reds strzelili środkowi obrońcy.

Maciej Kanczak

Spotkanie w Mediolanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. W 3. minucie wspaniałą, indywidualną akcją popisał się Christian Pulisic, który wykorzystał bierność obrońców Liverpool FC i mocnym strzałem pokonał Alissona Beckera.

Ta sytuacja podziałała jednak mobilizująco na The Reds, którzy od tego czasu „wzięli się w garść”. W 17. minucie pierwsze ostrzeżenie dał Mohamed Salah, ale Egipcjanin trafił w poprzeczkę.

Kilka chwil później wyrównał jednak Ibrahima Konate, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego Trenta Alexandra-Arnolda. Francuz „maczał palce” przy golu dla Milanu, zatem teraz mógł odkupić swoje winy. Wkrótce doskonałe sytuacje do zdobycia bramki mieli Cody Gakpo (świetne interwencja Mike Maignana) oraz Salah (kolejna poprzeczka!). Więcej zimnej krwi pod bramką rywali zachował Virgil van Dijk, który pokonał Maignana głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Konstantinosa Tsimikasa.

Druga połowa tym razem zaczęła się od ataków graczy Arne Slota. Już na samym jej początku, Maignan powstrzymał szarżującego w polu karnym Diogo Jotę. W 66. minucie na solowy rajd zdecydował się Gakpo, który w polu bramkowym ACM wypatrzył Dominika Szoboszlaia, który z bliska wpakował piłkę do siatki.

Po strzeleniu trzeciego gola, LFC opanował już boiskową sytuację. Milan próbował jeszcze zdobyć choćby kontaktową bramkę, ale okazało się to być ponad siły graczy Paulo Fonseki.