Niespodzianka w Paryżu

Ligi w Europie Inne ligi

Porażka PSG nie zdarza się zbyt często. Przegrana na Parc des Princes tym bardziej. Dzisiaj piłkarze stołecznej drużyny przegrali na własnym boisku z Niceą.

Gości na prowadzenie w 21. minucie spotkania wyprowadził Terem Moffi. Kilka minut później było już jednak 1:1. Marcina Bułkę pokonał Kylian Mbappe. Polski golkiper miał piłkę na rękach, mógł obronić uderzenie Francuza, ale skapitulował. Wydaje się, że mógł zachować się lepiej w tej sytuacji. Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku remisowym.

Po zmianie stron dwa gole strzelili gracze Nicei. Najpierw do siatki trafił Gaetan Laborde, a potem prowadzenie podwyższył Moffi, zaliczając tym samym dublet. W końcówce drugą bramkę zdobył jeszcze Mbappe, ale gospodarze nie zdołali ruszyć po wyrównanie. Podopieczni Francesco Fariolego wytrzymali do końca i wywieźli z Paryża niezwykle cenny komplet punktów.

Nicea awansowała na pozycję wicelidera. PSG zajmuje trzecie miejsce.