Gliwice 28.07.2024
MECZ 2. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA PILKI NOZNEJ SEZON 2024/25 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: PIAST GLIWICE - SLASK WROCLAW
Burak Ince , TOMAS HUK , Jacek Magiera

Niemoc Śląska Wrocław trwa. Notuje fatalny początek sezonu

Śląsk Wrocław przegrał z Piastem Gliwice. W bieżącym sezonie jeszcze nie odniósł zwycięstwa.

Zaczął od remisu z beniaminkiem, Lechią Gdańsk, wyrównując w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Potem poniósł porażkę z Rigą w kwalifikacjach Ligi Konferencji. No a teraz uległ Piastowi.

W pozycji przegrywającego znajdował się już od ósmej minuty. Michael Ameyaw skrzętnie wykorzystał nieporadność defensywy, którą można obejrzeć na poniższym wideo.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy prowadzenie gospodarzy podwyższył Arkadiusz Pyrka, trafiając z bliskiej odległości, po dobitce. Tym samym ustalił wynik na 2:0.

Piast Gliwice wdrapał się na podium tabeli PKO BP Ekstraklasy. Śląsk Wrocław wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W czwartek rewanż z Rigą… (MS)