Neymar znowu kontuzjowany

Ligi w Europie Inne ligi

Neymar doznał skręcenia kostki w prawej nodze. Brazylijczyka czeka teraz walka z czasem.

Neymar przyczynił się do zwycięstwa PSG nad Lille (4:3), strzelając gola i notując asystę, jednak nie dokończył meczu. Tuż po przerwie musiał przedwcześnie opuścić boisko. W 51. minucie na placu gry zmienił go Hugo Ekitike.

Wszystko przez skręcenie kostki, którego nabawił się się na początku drugiej połowy, po tym jak jego noga wygięła się w nienaturalny sposób.

To nie pierwsza tego rodzaju kontuzja Brazylijczyka. W niedalekiej przeszłości dwukrotnie uszkodził prawą kostkę – podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Katarze oraz w zeszłym sezonie. „Znowu i znowu” – napisał rozgoryczony w mediach społecznościowych.

PSG poinformowało, że Neymar przeszedł już badanie rezonansem magnetycznym, które nie wykazało złamania. Piłkarz będzie pod stałą obserwacją. Kolejne badanie ma przejść we wtorek. Lekarze skupią się przede wszystkim na stanie jego więzadeł.

Teraz Neymara czeka walka z czasem, żeby jak najszybciej wrócić na boisko. Według otoczenia piłkarza przerwa potrwa około 2-3 tygodnie. To oznacza, że w optymistycznym scenariuszu wróciłby do zdrowia tuż przed rewanżowym meczem z Bayernem Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów, który odbędzie się 8 marca.