Napoli ukoronowane!

Napoli odebrało trofeum za mistrzostwo Włoch! Zespół spod Wezuwiusza na koniec sezonu pokonał Sampdorię 2:0.

Napoli kończy jeden z najlepszych sezonów w swojej historii. W ostatnim spotkaniu sezonu 2022-23, zespół spod Wezuwiusza pokonał Sampdorię 2:0. Wynik meczu otworzył Victor Osimhen, później rezultat na 2:0 ustalił Giovanni Simeone. Od pierwszej minuty zagrał Piotr Zieliński, w drugiej połowie na murawie zameldował się Bartosz Bereszyński.

Piłkarze Spallettiego zakończyli zmagania ligowe z 90 punktami na swoim koncie, wyprzedzając drugie Lazio o 16 oczek. Ponadto Napoli jest najlepszym zespołem w klasyfikacji meczów domowych i wyjazdowych, zachowując przy tym najlepszy bilans bramkowy na tle całej ligi.

Indywidualną nagrodę odebrał też Victor Osimhen, który został królem strzelców w Serie A. Nigeryjczyk zdobył łącznie 26 bramek.