Ssc Napoli - Parma Calcio Romelu Lukaku of Ssc Napoli celebrates at the end of the Serie A match beetween Ssc Napoli and Parma Calcio at Stadio Maradona on August 30, 2024 in Naples, Italy . Napoli Stadio Maradona Italy Copyright: xPiccirillox,Image: 904626698, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: IMAGO / imago sport / Forum

Napoli kontynuuje serię zwycięstw. Lukaku rozmontował defensywę Cagliari

SSC Napoli pokonało 4:0 Cagliari Calcio w meczu 4. kolejki Serie A. Głównym architektem zwycięstwa Azzurrich był Romelu Lukaku, który w swoim dopiero drugim występie w nowych barwach zanotował gola i dwie asysty.

Lukaku błyskawicznie zaaklimatyzował się pod Wezuwiuszem. Już w debiucie przeciwko Parmie (2:1) wpisał się na listę strzelców, a w drugim oficjalnym meczu dla Napoli strzelił gola i asystował przy kolejnych dwóch.

W 18. minucie Lukaku obsłużył podanie Giovanniego Di Lorenzo, ten oddał strzał z dystansu, piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od jednego z obrońców Cagliari, by ostatecznie zatrzepotać w siatce.

Po przerwie Lukaku błysnął w duecie z Chwiczą Chwaracchelią. Belg najpierw asystował przy bramce Gruzina, cztery minuty później role odwróciły się, a na tablicy wyników zrobiło się już 3:0.

Końcowy rezultat ustalił w doliczonym czasie gry Alessandro Buongiorno.

Początek kadencji Antonio Conte wydawał się alarmujący po wyraźnej porażce 0:3 z Hellasem Werona. W stolicy Kampanii szybko jednak zapanowały optymistyczne nastroje – w trzech kolejnych ligowych spotkaniach neapolitańczycy zanotowali komplet zwycięstw.

Cały mecz na ławce rezerwowych Cagliari przesiedział Mateusz Wieteska. Stoper reprezentacji Polski stracił miejsce w podstawowym składzie. (jb)