Polska Reprezentacja Polski

MŚ: Pierwszy skalp polskich szczypiornistów

W hali Scandinavium w Goeteborgu reprezentacja Polski szczypiornistów pokonała Słowację 35-33 (15-17) w swoim pierwszym meczu podczas mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, rozgrywanych w Szwecji.

Niezwykle zacięty bój stoczyli polscy zawodnicy ze Słowakami, którzy zaprezentowali się dużo lepiej niż we wcześniejszym meczu podczas turnieju towarzyskiego w Gdyni. W pierwszej połowie gra toczyła się pod dyktando Polaków, lecz ostatnie dwie minuty zadecydowały o dwupunktowym prowadzeniu Słowaków (17-15), z jakim obie drużyny udały się na przerwę. W tej części spotkania znakomicie spisywał się Tomasz Tłuczyński, słabiej, Sławomir Szmal.

Druga połowa rozpoczęła się tak samo, jak zakończyła pierwsza – świetną grą naszych rywali, dodatkowo bardzo dobrze spisywał się bramkarz Słowaków. Na piętnaście minut przed końcem meczu inicjatywę znów przejęli polscy szczypiorniści. Duża w tym zasługa świetnych interwencji Szmala, który zainspirował swoich kolegów z pola. Im bliżej było końca spotkania, tym gorzej prezentowała się reprezentacja Słowacji, ostatecznie przegrywając w pierwszym meczu podczas mistrzostw świata 33-35 (17-15).