Monaco rozbija PSG w hicie!

Ligi w Europie Inne ligi

Monaco wygrywa hit francuskiej ligi! Zespół z Księstwa Monako był bezlitosny dla PSG i pokonał mistrza Francji na własnym terenie 3:1!

Wielki mecz Ben Yeddera (fot. 400mm.p/ ICON sport)

PSG wcale nie było faworytem tego spotkania. Mimo że przewaga liderujących Paryżan w lidze jest znacząca, ostatnia forma wykazuje jednak, że są w niemałym dołku. AS Monaco z kolei przed tym spotkaniem notowało na prawdę solidne wyniki, przez co nikt nie skreślał zespołu Philippe’a Clemonta.

Warto też zaznaczyć, że PSG podchodziło do tego spotkania mocno zdziesiątkowane przez kontuzję i nieoczekiwaną wirusówkę jelitową, która zaatakowała drużynę na krótko przed meczem. Na boisku zabrakło Leo Messiego, Mbappe czy Verrattiego

Początek spotkania zdecydowanie należał do AS Monaco, które błyskawicznie objęło prowadzenie i później szybko je podwyższyło. W 4. minucie meczu Alekandr Golovin trafił do siatki, po czym kwadrans później Wissam Ben Yedder podwyższył na 2:0, wcześniej asystując przy trafieniu Golovina. Przy obu golach PSG zachowało się katastrofalnie w defensywie i w zasadzie sprezentowało bramki przeciwnikom.

Jeszcze w pierwszej połowie trafieniem odpowiedział Warren Zaire-Emery, jednak w doliczonym czasie pierwszej połowy Ben Yedder zdobył swojego drugiego gola w tym meczu i do przerwy Monaco prowadziło aż 3:1.

W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie. Monaco było zdecydowanie stroną dominującą, zaś Paryżanie po przerwie odgrywali rolę statysty. Gospodarze kontrolowali mecz i pewnie dowieźli rezultat do ostatniego gwizdka sędziego.

Monaco traci do PSG w tabeli 7 punktów, jednak ostatnie wyniki Paryżan nie napawają optymizmem, zarówno w szrankach ligowych jak i zbliżającym się meczu z Bayernem w Lidze Mistrzów.