Weston Mckennie of Juventus Fc celebrates after scoring his team's second goal during the UEFA Champions League 2024/25 League Phase MD1 match between Juventus and PSV Eindhoven at Allianz Stadium on September 17, 2024 in Turin, Italy.   (Photo by Sportinfoto/DeFodi Images)
LIGA MISTRZOW PILKA NOZNA SEZON 2024/2025
POLAND ONLY!

---
newspix.pl / 400mm.pl

Mocny początek Juventusu. „Stara Dama” pewnie wygrywa z PSV!

Ostatnie wyniki w Serie A stawiały znak zapytania nad formą Juventusu na start Ligi Mistrzów. Włoski zespół w swoim pierwszym spotkaniu pewnie wygrał z PSV Eindhoven.

Maciej Łanczkowski

PSV z pierwszą porażką w trwającym sezonie. Holendrzy mieli chrapkę na postraszenie Juventusu i zdobycie pierwszych punktów w startującej Lidze Mistrzów, ale „Stara Dama” była drużyną zdecydowanie lepszą na boisku.

Już od samego początku przewaga Włochów była widoczna i prędko przekuło się to na zdobycze bramkowe. W 21. minucie spotkania ładnym trafieniem popisał się Kenan Yildiz. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Weston McKennie.

Po przerwie PSV zaczęło grać odważniej, ale gospodarze prędko wyprowadzili kolejny cios. Kompletnie niepilnowany Nicolas Gonzalez wyszedł na sytuację sam na sam z bramkarzem i bez żadnego problemu skierował piłkę do siatki.

W samej końcówce PSV zdobyło trafienie honorowe. W 93. minucie gry Ismael Saibari pokonał Michela Di Gregorio, który po raz pierwszy w tym sezonie musiał wyjąć piłkę z siatki. Włoski bramkarz wybronił kilka strzałów, ale końcowo nie udało mu się zachować czystego konta.