Młody talent PSG wróci do gry po Nowym Roku

Ligi w Europie Inne ligi

Paris Saint-Germain obecnie jest liderem francuskiej Ligue 1 i walczy o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Francji do końca roku będą musieli radzić sobie bez jednego ze swoich utalentowanych zawodników.

Listopadowe zgrupowanie francuskiej reprezentacji Francji miało było dość szczególne dla Warrena Zaire-Emery’ego. 17-letni środkowy pomocnik został powołany przez selekcjonera Didiera Deschampsa do seniorskiej reprezentacji na ostatnie mecze w ramach eliminacji Euro 2024 z Gibraltarem oraz Grecją.

Pierwsze z nich odbyło się w minioną sobotę, gdzie Zaire-Emery dostał okazję do debiutu w barwach reprezentacji Francji. 17-latek zaczął mecz od pierwszej minuty i zapisał na liście strzelców w tej konfrontacji. W 16. minucie rywalizacji wykorzystał dobre dogranie Kingsleya Comana i podwyższył prowadzenie wicemistrzów świata na 3:0.

Ostatecznie Francuzi zwyciężyli w tym starciu aż 14:0, co jest najwyższym wynikiem w historii eliminacji Euro w jednym spotkaniu. Jednak Zaire-Emery z powodu kontuzji opuścił boisko jeszcze chwilę po strzelonym golu. W 20. minucie rywalizacji zmienił go Youssouf Fofana

Dzisiaj okazało się jak poważna jest kontuzja młodego Francuza. Młody pomocnik PSG doznał kontuzji prawej kostki, która wykluczy go z gry do końca obecnego roku kalendarzowego, co potwierdził też francuski klub. Tym samym Zaire-Emery opuści pięć ligowych spotkań swojej drużyny oraz dwa starcia fazy grupowej Ligi Mistrzów. Do gry ma wrócić po przerwie zimowej w Ligue 1.

Zaire-Emery w obecnym sezonie wystąpił w piętnastu spotkaniach w barwach PSG we wszystkich rozgrywkach. Do tej pory zapisał na swoim koncie dwa gole i pięć asyst. Jego obecna wartość rynkowa według portalu Transfermarkt wynosi 50 milionów euro.