BIALYSTOK 07.08.2024
III RUNDA KWALIFIKACYJNA LIGA MISTRZOW SEZON 2024/25: JAGIELLONIA BIALYSTOK - FK BODO/GLIMT --- UEFA CHAMPIONS LEAGUE PLAY-OFF THIRD QUALIFYING ROUND GAME: JAGIELLONIA BIALYSTOK - FK BODO/GLIMT
ADRIAN DIEGUEZ SAMOBOJ SMUTEK

Mistrz Polski zatrzymany. Bodo/Glimt wygrywa na Podlasiu i jest bliżej awansu

Nie takiej wersji Jagiellonii Białystok oczekiwaliśmy w starciu z Bodo/Glimt. Oglądaliśmy najsłabszą wersję mistrza Polski w tym sezonie i piłkarze Siemieńca przegrali pierwsze starcie w III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów.

Maciej Łanczkowski

Jagiellonia Białystok przegrała w pierwszym meczu III rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów. Bodo/Glimt było znacząco lepsze od mistrza Polski i Norwedzy przybliżyli się do awansu do następnej rundy.

Różnica klas była widoczna niemal od samego początku. Bodo/Glimt miało znaczącą przewagę optyczną na boisku. Norwedzy długo byli przy piłce, próbowali grać wysokim pressingiem i panowali nad przebiegiem spotkania. Jagiellonia błysnęła kilkoma nieźle zapowiadającymi się akcjami z kontrataku, ale to nie był ten sam przebojowy zespół, który wygrywał dotychczas wszystkie mecze w tym sezonie.

Więcej konkretów miało miejsce w drugiej połowie meczu i niestety w 58. minucie Jagiellonia przegrywała 0:1 po samobójczym trafieniu Adriana Diegueza. Jens Hauge po długim rajdzie boczną stroną boiska dograł w pole karne i gracz „Jagi” niefortunnie interweniował, pakując piłkę do własnej bramki.

Raptem kilka minut później mogło być 2:0 po trafieniu Brede Moe’a, jednak na szczęście Pszczółek VAR wyhaczył wcześniejszy faul na Saucku i arbiter nie uznał gola Norwegom.

Sytuacja Jagiellonii po pierwszym meczu jest niezwykle trudna. Brak zaliczki w meczu u siebie oraz przewaga rywali stawiają mistrza Polski w bardzo niekorzystnej pozycji przed rewanżem. Różnica w dyspozycji obu drużyn była dziś widoczna, co nasila obawy o wynik drugiego spotkania.