pilka nozna UEFA Liga Mistrzow sezon 2024/2025

Leipzig Football - UEFA Champions League season 2024/2025 RB Leipzig - Liverpool FC
gol radosc bramka goal Darwin Nunez
Credit: Mateusz Porzucek PressFocus

Minimalne zwycięstwo Liverpoolu. Byki nie dały rady

Liverpool pokonał RB Lipsk 1:0. The Reds potwierdzili dobrą dyspozycję i byli wyraźnie lepsi piłkarsko od niemieckich gospodarzy.

W pierwszej połowie spotkania była widoczna przewaga Liverpoolu. Mimo to gospodarze postraszyli The Reds. W 26. minucie Louis Openda oddał piękne uderzenie tuż zza pola karnego i trafił do siatki, ale okazało się, że wcześniej był na spalonym i gol nie został uznany. Podopieczni Arne Slota odpowiedzieli minutę później. Wtedy dośrodkowanie głową przedłużył Mohamed Salah, a na piłkę nabiegł Darwin Nunez i z bliska trafił do siatki. Lider Premier League mógł prowadzić wyżej, lecz dobrze spisywał się bramkarz Peter Gulacsi i do przerwy goście prowadzili tylko 1:0.

W pierwszym fragmencie po przerwie jeszcze bardziej widoczna była wyższość piłkarska zawodników angielskiego zespołu. W 49. minucie Gulacsi interweniował po strzale Cody’ego Gakpo. Po 20 minutach z dystansu w poprzeczkę bramki Lipska trafił Alexis Mac Allister. Po 2 minutach najlepszą okazję stworzyły Byki. Benjamin Sesko przegrał wtedy pojedynek sam na sam z Caoimhinem Kelleherem. Po chwili bramkarz Liverpoolu interweniował po groźnym uderzeniu Xaviego Simonsa. Gospodarze szukali swoich szans do końca. W 83. minucie ponownie ze spalonego trafił Openda. W 89. minucie ponownie próbował Gakpo, lecz znów został zatrzymany przez węgierskiego bramkarza. Ostatecznie Lipsk nie był w stanie wyrównać i Liverpool zasłużenie dopisał do swojego dorobku 3 punkty. (AC)