Gdynia, 25.08.2024,
Pilka nozna. Betclic I liga. Mecz 7. kolejki Arka Gdynia - Gornik Leczna, Gdynia.,
Football. Polish 2nd football league. 7th round  match Arka Gdynia - Gornik Leczna, Gdynia.,
NZ: Jakub Bednarczyk, radosc, gol ,

Polska 1 Liga

Miłe złego początki. Górnik Łęczna odrobił straty z Arką

Pavol Stano i spółka nie zatrzymują się. Chociaż już po 25 sekundach piłkarze Górnika Łęczna musieli odrabiać bramkowe straty, ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i pokonali 2:1 Arkę Gdynia.

Jan Broda

Gospodarze nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku. Nie minęło nawet pół minuty, a na tablicy wyników już było 1:0 dla Arki. Karol Czubak w swoim stylu wykorzystał dośrodkowanie Michała Marcjanika.

Gdynianie mieli okazje, by podwyższyć prowadzenie, jednak byli nieskuteczni pod bramką Adriana Kostrzewskiego. Tego samego nie można powiedzieć o gościach z Łęcznej, którzy dwa strzały na bramkę zamienili na dwa gole i zgarnęli komplet punktów.

Najpierw w 23. minucie rzut karny wykorzystał Przemysław Banaszek, a w drugiej połowie Paweł Żyra przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Górnika, który obok Bruk-Betu Termaliki pozostaje niezwyciężony w nowym sezonie.

Pavol Stano i spółka mają na swoim koncie 16 punktów i zajmują trzeci stopień podium po sześciu kolejach. W następnej serii gier zmierzą się z Ruchem Chorzów, który właśnie zdymisjonował Janusza Niedźwiedzia.

Arka natomiast zalicza przeciętny start. 9 oczek po siedmiu ligowych spotkaniach to rezultat poniżej oczekiwań. W kolejnej kolejce podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego poszukają punktów z Miedzią Legnica.