Mbappe i Messi show w Marsylii! [zapis relacji!]

Ligi w Europie Inne ligi

Dobry wieczór! Już o godzinie 20.45 pierwszy gwizdek sędziego we francuskim klasyku, w którym na Stade Velodrome Olympique Marsylia zmierzy się z Paris Saint-Germain!

Relację na żywo prowadził Kacper Czuba

Olympique Marsylia – Paris Saint-Germain 0:3 (0:2)
Bramki: Mbappe 25′, 55′, Messi 29′
Składy:
OM: Lopez – Bailly (66′ Clauss), Balerdi, Kolasinac – Tavares, Veretout, Rongier (C), Guendouzi – Malinovskyi (81′ Ounahi), Under (81′ Payet) – Sanchez (81′ Vitinha)
PSG: Donnarumma – Ramos, Marquinhos (C), Kimpembe (16′ Danilo) – Mukiele (61′ Zaire-Emery), Verratti, Ruiz, Mendes (76′ Bernat) – Vitinha, Messi, Mbappe

KONIEC MECZU. PSG wygrywa francuski klasyk 3:0 i powiększa przewagę w lidze do ośmiu punktów nad Marsylią! Paryżanie zagrali kapitalne spotkanie, a pierwsze skrzypce grali dzisiaj Kylian Mbappe (2 gole, 1 asysta) i Lionel Messi (1 gol, 2 asysty). Gospodarze szukali swoich szans, ale było ich niezbyt wiele, a w dodatku dobrze w bramce spisywał się Donnarumma. To było ciekawe spotkanie, a ja serdecznie dziękuję za śledzenie relacji. Dobrej nocy!

90+2′ Pau Lopez zapobiegł utracie kolejnego gola przez swój zespół.

90+1′ Verratti wymusił kolejny faul zawodników gospodarzy.

90′ Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry drugiej połowy.

90′ DONNARUMMA! Kolejna świetna parada Włocha! Tavares świetnie wyprowadził na pozycję Vitinhę, ale Portugalczyk w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił wprost we włoskiego bramkarza.

89′ Kolasinac sfaulował taktycznie Messiego. Clement Turpin dzisiaj jednak nie kara zawodników kartkami.

88′ Dośrodkowanie w pole karne Claussa wylądowało w koszyczku Donnarummy.

86′ Pustoszeją już powoli trybuny stadionu w Marsylii. Nic dziwnego, gdyż PSG jest dzisiaj o co najmniej jedną klasę lepsze od Marsylii.

85′ Ramos faulowany przez Tavaresa. Panowie wymienili jeszcze na odchodne uprzejmości między sobą.

84′ Lionel Messi chciał się zabawić z rywalami, ale ci byli czujni i zabrali piłkę Argentyńczykowi.

83′ Rzut rożny dla drużyny gości.

81′ Potrójna zmiana w zespole gospodarzy – Ounahi, Vitinha i Payet w miejsce Malinovskyiego, Sancheza i Undera.

80′ Leandro Balerdi chciał zaskoczyć rywali uderzeniem przewrotką, ale jego uderzenie było znacznie niecelne.

79′ Bernat fauluje Guendoziego – rzut wolny dla gospodarzy blisko pola karnego PSG.

78′ Cegiz Under mógł mieć swoją okazję na gola, ale Turek uderzył zbyt lekko, aby jego uderzenie miało sprawić zagrożenie Donnarummie.

78′ Balerdi wybił piłkę spod nóg Messiego we własnym polu karnym.

77′ Ramos zablokował dośrodkowanie Tavaresa w pole karne.

76′ Zmiana w PSG – Juan Bernat w miejsce Nuno Mendesa.

76′ Ostatni kwadrans przed nami i nic nie wskazuje na to, aby losy tego spotkania miały się dzisiaj odmienić.

74′ Donnarumma pewnie wyłapuje dośrodkowanie jednego z graczy PSG.

73′ Zaire-Emery wybił dośrodkowanie Claussa w pole karne na rzut rożny.

72′ Kolejny raz Fabian Ruiz fauluje dzisiejszego wieczoru Valentina Rongiera.

71′ Zagranie Messiego w stronę Mbappe zablokowane przez jednego z graczy gospodarzy.

70′ Paryżanie mają ten mecz pod pełną kontrolą. Ze spokojem utrzymują się przy piłce i cierpliwie rozgrywają swoje akcje ofensywne.

68′ Donnarumma broni strzał zza pola karnego Nuno Tavaresa.

67′ Lionel Messi szukał kolejnego podania uruchamiającego Kyliana Mbappe na dobrą pozycję, ale zamiary Argentyńczyka w porę przeczytali defensorzy gospodarzy.

66′ Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy – Jonathan Clauss w miejsce Erica Bailly’ego.

65′ COŻ ZA PARADA DONNARUMMY! Włoch instynktownie wybronił strzał z kilku metrów głową Sancheza. Donnarumma uchronił swoją drużynę przed utratą gola!

64′ Pau Lopez dobrze zatrzymał rozpędzającego się lewym skrzydłem Nuno Mendesa!

63′ Coraz bardziej bezradni są dzisiaj gospodarze. Zadziwia również fakt, że trener Igor Tudor nie zdecydował się na dokonanie żadnej ze zmian.

62′ Marco Verratti dobrze utrzymywał się przy piłce i sprytnie wymusił faul Ruslana Malinovskyiego.

61′ Dobra gra w defensywie zawodników PSG i grę od bramki wznawia Donnarumma. Warren Zaire-Emery w miejsce Nordiego Mukiele.

60′ Rzut wolny dla gospodarzy.

59′ Paryżanie grają dzisiaj kapitalnie i są już coraz bliżej zwycięstwa i powiększenia przewagi w tabeli do ośmiu punktów. Taka przewaga pozwoli paryskiej drużynie ze spokojem przygotowywać się do kolejnych meczów w Ligue 1 i Lidze Mistrzów.

58′ Pau Lopez tym razem wybronił strzał z dystansu Mbappe.

57′ Stade Velodrome uciszone, a Mbappe zrównał się liczbą bramek z Cavanim. Czy Francuz stanie się dzisiaj najlepszym strzelcem w historii PSG?

55′ GOOOL! PSG 3, Marsylia 0! Strzelcem gola Kylian Mbappe! Ależ się bawi dzisiaj w Marsylii duet Messi-Mbappe! Argentyńczyk znakomicie przelobował podaniem defensywę gospodarzy i wyprowadził Mbappe na wolną pozycję, a ten umieścił piłkę przy prawym słupku bramki Lopeza. Koncert gry w wykonaniu paryżan!

53′ Ależ złe wyjście Donnarummy! Włoch źle wyszedł do piłki poza swoje pole karne, ale Nuno Tavares nie wykorzystał tej sytuacji i uderzył znacznie obok bramki. Upiekło się Włochowi!

52′ Mógł mieć drugiego gola na koncie Kylian Mbappe, ale strzał głową Francuza poleciał tuż obok lewego słupka!

51′ Balerdi fauluje Mbappe. Francuz minął stopera gospodarzy z dziecinną łatwością.

50′ Tym razem zbyt mocno dogrywał piłkę Balerdi do Undera w pole karne drużyny gości.

49′ Zbyt mocne dogranie Rongiera do Malinovskyiego w pole karne i grę od bramki wznawia Donnarumma.

49′ Kolejne starcie Rongiera z Ruizem. Sędzia odgwizdał faul zawodnika mistrzów Francji.

47′ Strzał Nuno Tavaresa zza pola karnego poleciał wysoko ponad bramką gości.

47′ Faulowany Alexis Sanchez. Rzut wolny dla Marsylii blisko pola karnego gospodarzy.

46′ Zaczynamy drugą połowę! Grę od środka rozpoczynają gospodarze!

Kibice Olympique Marsylia kolejny raz w tym sezonie zdecydowanie stanęli na wysokości zadania. Genialna oprawa.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy na prowadzeniu zawodnicy PSG, którzy po trafieniach Mbappe i Messiego prowadzą 2:0. Po dwóch bramkach w cztery minuty paryżanie uspokoili grę i nie dają się wykazać drużynie gospodarzy w ofensywie. Gospodarze, jeśli chcą wrócić do tego spotkania i powalczyć o punkty mają wiele do poprawy w swojej grze w drugiej połowie. Wracamy za kwadrans!

45+3′ Świetna parada Donnarummy po dobrym strzale z rzutu wolnego Sancheza!

45+1′ Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy. Rzut wolny dla gospodarzy bardzo blisko pola karnego gości.

45′ Zbliża się koniec pierwszej połowy i bez wątpienia paryżanie są na zasłużonym prowadzeniu, ale coś mamy przeczucie, że w tym spotkaniu będziemy jeszcze świadkami wielu ciekawych momentów.

44′ Ehh, jeszcze nie teraz… Piłka po dośrodkowaniu Veretouta przeleciała przez całe pole karne i żaden z zawodników do niej nie dopadł.

43′ Gospodarze kolejny raz z piłką na połowie rywali, ale nie wynika z tego żadne konkretne zagrożenie. Rzut wolny dla gospodarzy. Może on odmieni losy spotkania?

41′ Starał się zaskoczyć bramkarza strzałem z dystansu Nuno Tavares, ale techniczne uderzenie Portugalczyka poleciało tuż obok bramki gości.

39′ Bezlitosne i bardzo dobre w kontratakach jest dzisiaj PSG. Przed chwilą bliski gola był Marquinhos, ale Brazylijczyk uderzył tuż obok bramki gospodarzy. Spore dziury są dzisiaj w obronie gospodarzy.

39′ Zbyt mocno wypuścił sobie piłkę Kylian Mbappe i Pau Lopez w porę ubiegł francuskiego napastnika!

37′ Kylian Mbappe zdobył dzisiaj 199. bramkę dla PSG. Rekordzistą jest Edison Cavani, który ma zaledwie gola więcej niż Mbappe na koncie. Czy Francuz dzisiaj wyrówna osiągniecie urugwajskiego napastnika?

36′ Szukał okazji na zdobycie dubletu Kylian Mbappe, ale francuski napastnik uderzył zbyt mocno z dystansu i piłka poleciała wysoko ponad bramką Lopeza.

34′ Gospodarze dostali dwa ciosy w cztery minuty i nie mają zbytnio pomysłu na stworzenie zagrożenia pod bramką drużyny gości.

33′ Co zrobił Lionel Messi! PSG mogło prowadzić 3:0 po świetnie wyprowadzonej kontrze, ale Messi nie trafił do pustej bramki z pięciu metrów! Argentyńczyk mógł zamknąć już ten mecz w pierwszej połowie!

31′ Mogli mieć swoją okazję gospodarze, ale żaden z zawodników zespołu z Marsylii nie zdołał zamknąć dośrodkowania z rzutu wolnego!

29′ GOOOL! PSG podwyższa prowadzenie! Strzelcem gola Lionel Messi! Świetna akcja Paryża. Mbappe świetnie zgrał piętą do Mendesa, ten go wyprowadził na dobrą pozycje na lewym skrzydle, a później Francuz dośrodkował piłkę wprost na nogę Messiego, a Argentyńczyk strzelił drugiego gola dla gości w tym meczu. Cisza na Stade Velodrome.

28′ Piłka w siatce PSG, ale wcześniej Eric Bailly zagrał futbolówkę ręką i jego gol nie został uznany.

27′ Faulowany Malinovskyi. Rzut wolny dla gospodarzy.

25′ GOOOL! PSG wychodzi na prowadzenie! Strzelcem gola Kyliana Mbappe! Lionel Messi świetnie wyprowadził na pozycję Kyliana Mbapppe, a Francuz wykorzystał sytuację sam na sam i uderzeniem przy lewym słupku zdobył 16. gola w tym sezonie!

25′ Tavares faulował Mendesa. Wiele walki i przewinień mamy w trakcie tego spotkania.

24′ Nordi Mukiele dobrze wybił piłkę spod nóg Seada Kolasinaca i tym samym pozbawił gospodarzy okazji na zdobycie bramki.

23′ Fabian Ruiz faulował Mateo Guendoziego i przez to gospodarze mają rzut wolny.

22′ Bailly wybija piłę na aut blisko pola karnego Marsylii.

21′ Od kilku minut goście mają spory problem z przekroczeniem własnej połowy. Gospodarze mają przewagę, ale brakuje im precyzji i skuteczności.

20′ Na spalonym znalazł się Nuno Tavares.

18′ Mogli mieć swoje szanse na gola Kolasinac i Tavares, ale żaden z obrońców zespołu z Marsylii, źle się zabrał za oddanie strzału.

17′ Było tłoczno pod polem karnym PSG, ale paryżanom udało się opanować sytuację.

16′ Danilo w miejsce Kimpembe.

15′ Francuz zniesiony z boiska na noszach i w jego miejsce na boisku pojawi się Danilo.

13′ Oj…. Będzie wymuszona zmiana w zespole PSG. Presnel Kimpembe ma problemy z Achillesem i na boisku są nosze, więc wiele wskazuje na to, że Francuz w tym meczu już nie wystąpi…

13′ Mógł mieć świetną okazję na gola Nuno Tavares! Jednak Portugalczyk zbyt długo zwlekał i dogonił go Nuno Mendes.

12′ Malinovskyi oddalił zagrożenie spod pola karnego gospodarzy.

11′ Faulowany Lionel Messi. Paryżanie będą mieli rzut wolny w okolicy 40 metrów od bramki Pau Lopeza.

10′ Lepsze minuty gospodarzy, którzy są częściej przy piłce, ale nie mieli jeszcze poważnej okazji na pokonanie Donnarummy.

9′ Zbyt mocne dogranie Undera do Kolasinca i chwila wytchnienia dla defensywy PSG.

8′ Kimpembe zablokował strzał Guendoziego i kolejny corner dla gospodarzy.

7′ Rzut rożny dla gospodarzy.

7′ Chcieli gospodarze zaskoczyć rywali z kontrataku, ale dobrą interwencją i asekuracją popisał się Vitinha.

6′ Kolejny korner dla paryżan.

5′ Starał się zaskoczyć bramkarza Fabian Ruiz, ale Pau Lopez sparował piłkę na rzut rożny.

4′ Strzał Mbappe zablokowany przez Tavaresa! Rzut rożny dla PSG!

3′ Faulowany Marco Verratti, Rzut wolny dla PSG.

2′ Już od samego początku spotkania gospodarze starają się grać ofensywnie i utrzymać się przy piłce na połowie rywala.

1′ ZACZYNAMY KLASYK! Grę od środka rozpoczęli goście!

20:44 Na dzisiejszym meczu jest selekcjoner francuskiej reprezentacji Didier Deschamps.

20:43 Teraz możemy zobaczyć genialną oprawę kibiców Marsylii. Warunki do gry nie najlepsze, gdyż dosyć obficie pada, ale miejmy nadzieję, że i tak zobaczymy świetne widowisko.

20:42 Piłkarze obu drużyn już na murawie, już jesteśmy po losowaniu kapitanów. Za chwilę początek klasyku przy komplecie publiczności w Marsylii.

20:39 Marsylia aktualnie zajmuje piąte miejsce w tabeli, jeśli mowa o meczach domowych (23 punkty/12 meczów), a PSG jest trzecie lidze w kwestii zdobywaniu punktów w delegacjach (25 punktów/12).

20:36 Dzisiaj czeka nas 103. klasyk w tym sezonie. Dotychczas 47 razy górą było PSG, 35 razy lepszy był zespół z Marsylii, a dwudziestokrotnie drużyny dzieliły się punktami.

20:33 Dzisiaj odbyło się już kilka spotkań w ramach 25. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1. Najciekawiej było w Monaco, gdzie gospodarze przegrali z OGC Nice aż 0:3, a dublet na swoim koncie zapisał wypożyczony z Lorient Terem Moffi, który parę tygodni temu mógł trafić do zespołu z Marsylii. Wyścig o Nigeryjczyka wygrał jednak klub z Nicei.

20:31 Z kolei na taką wyjściową jedenastkę zdecydował się szkoleniowiec gospodarzy, Igor Tudor:

20:30 Piętnaście minut do klasyku, więc czas na prezentację głównych bohaterów dzisiejszego widowiska! Trener gości, Christopher Galtier zdecydował się na takie zestawienie:

20:28 Arbitrem dzisiejszego klasyku będzie doświadczony sędzia międzynarodowy, jakim jest Clement Turpin.

20:25 Dużym wzmocnieniem dla zespołu z Marsylii w tegorocznym okienku transferowym okazał się Ruslan Malinovskyi. Ukraiński pomocnik wystąpił dotychczas łącznie w dziewięciu meczach, w których zapisał na swoim koncie dwa gole, ale jakość gry drugiej linii drużyny dzisiejszych gospodarzy znacznie wzrosła.

20:23 Oba zespoły mają również w swoich składach czołowych asystentów ligi. Jednak lider tej klasyfikacji Neymar (11 asyst) dzisiaj nie zagra, a będący trzeci Jonathan Clauss (8 asyst) znajduje się jedynie na ławce rezerwowych w drużynie gospodarzy.

20:20 Uwaga kibiców z pewnością będzie zwrócona na rywalizację napastników. Alexis Sanchez kontra Kylian Mbappe. Chilijczyk w tym sezonie zdobył dziewięć bramek na ligowych boiskach, a francuski napastnik zapisał się na liście strzelców już piętnastokrotnie.

20:18 Zarówno PSG, jak i Olympique Marsylia w ostatni weekend zgarnęły komplet punktów w lidze. Paryżanie wrócili z dalekiej podróży i po szalonej końcówce pokonali u siebie Lille 4:3. Z kolei dzisiejsi gospodarze wygrali na wyjeździe z Tuluzą 3:2.

20:16 Natomiast w pierwszym ligowym meczu w tym sezonie w Ligue 1 w październiku górą okazało się PSG, które wygrało 1:0 po golu Neymara. Dzisiaj Brazylijczyk nie wystąpi z powodu kontuzji, której doznał w starciu z Lille.

20:14 Oba zespoły całkiem niedawno mierzyły się we Francji w ramach rozgrywek Pucharu Francji. Wówczas lepsi okazali się podopieczni trenera Igora Tudora, którzy wygrali 2:1 po golach Alexisa Sancheza z rzutu karnego i Ruslana Malinovskyiego. Dla paryżan gola strzelił Sergio Ramos.

20:11 Francuski klasyk w niedzielny wieczór ma duży ciężar gatunkowy. W Marsylii zmierzy się wicelider z liderem francuskiej Ligue 1. Dla gospodarzy to bardzo duża szansa na zmniejszenie straty do PSG na jedynie dwa punkty! Z kolei paryżanie wygrywając na wyjeździe odjadą reszcie stawki na co najmniej 8-10 punktów.

20:10 Witamy w relacji na żywo! Każda liga ma swój klasyk. Mamy Bitwę o Anglię między Manchesterem United a Liverpoolem, El Clasico pomiędzy Realem Madryt a FC Barceloną. Mamy jednak również francuski Le Classique, którego kolejna odsłona już za 40 minut – na Stade Velodrome Olympique Marsylia zmierzy się z Paris Saint-Germain!