LN: Wtorek z Ligą Narodów! [zapis relacji]

Ligi w Europie Liga Narodów

Witamy w relacji na żywo z meczów 2. kolejki Ligi Narodów UEFA! We wtorkowy wieczór hitem tej serii gier będzie starcie Niemcy – Anglia, które zostanie rozegrane w Monachium. Ponadto też w multirelacji live będziemy informować o wyniku półfinału baraży, dzięki któremu poznamy finalistę barażów o prawo gry na mistrzostwach Świata w Katarze!

Dywizja A:
Niemcy – Anglia 1:1 (0:0) (Hoffmann 51′ – Kane 88′ (rzut karny))
Włochy – Węgry 2:1 (2:0) (Barella 30′, Pellegrini 45′ – Mancini 61′ (sam.))
Dywizja B:
Bośnia i Hercegowina – Rumunia 1:0 (1:0) (Previjak 68′)
Dywizja C:
Litwa – Turcja 0:6 (0:2) (Sinik 2′, 14′, Dursun 56′ (rzut karny), 81′, Akgun 90′, Dervisoglu 90+1′)
Luksemburg – Wyspy Owcze 0:1 (0:0) (Rodrigues 74′ (rzut karny))

Półfinał baraży interkontynentalnych o grę na mundialu:
Zjednoczone Emiraty Arabskie – Australia 1:2 (0:0) (Canedo 57′ – Irvine 53′, Hrutsić 84′)

22:58

KONIEC SPOTKANIA W ZENICY! Bośnia i Hercegowina wygrywa na własnym boisku 1:0 po golu Previjaka w 68. minucie gry. Gospodarze byli lepiej zorganizowani i zasłużenie odnieśli zwycięstwo we wtorkowy wieczór. Rumuni mieli swoje okazje na strzelenie gola (Puskas), ale brakowało im skuteczności.

Tym samym kończymy naszą dzisiejszą relację na żywo z pięciu spotkań Ligi Narodów i półfinałowego spotkania barażowego, który może dać grę na mundialu. 16 bramek w 6 spotkaniach – działo się wiele! Jutro zapraszamy na kolejną relację na żywo – tym razem z meczu Biało-Czerowonych. Już jutro podopieczni Czesława Michniewicza o 20:45 w Brukseli zmierzą się z reprezentacją Belgii w 2. kolejce piłkarskiej Ligi Narodów. Tymczasem dziękuję za wspólnie spędzony wieczór i życzę Państwu spokojnej nocy! Dobranoc!

22:57

Zółtą kartką napominany został zawodnik gospodarzy – Duljević.

22:56

Rumunia szuka gola kontaktowego. Do końca spotkania została już mniej niż minuta.

22:55

Z rzutu wolnego uderzał zawodnik gości – Cicaldau, ale jego strzał ze stoickim spokojem wybronił bramkarz gospodarzy – Sehić.

22:53

Arbiter spotkania doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

22:50

W Zenicy mieliśmy chwilową przerwę w grze, gdyż była udzielana pomoc medyczna jednemu z piłkarzy zespołu gospodarzy.

22:46

My nie kończymy jednak jeszcze multirelacji live, gdyż jeszcze trwa spotkanie, które rozpoczęło się z opóźnieniem. Bośnia i Hercegowina prowadzi w rywalizacji z Rumunią 1:0. Za nami 84 minuty meczu.

22:44

KONIEC SPOTKANIA W MONACHIUM! Niemcy po ciekawym meczu remisują na własnym stadionie z Anglią 1:1. Mają czego żałować podopieczni Hansiego Flicka, gdyż byli drużyną lepszą w tym spotkaniu i zasłużyli na zwycięstwo. Jednak jeden błąd grającego dobre zawody we wtorkowy wieczór Schlotterbecka dał rzut karny drużynie gości, który bezbłędnie wykorzystał Harry Kane. Dzięki temu Anglicy wywożą z Bawarii cenny punkt.

22:43

Wyspy Owcze przegrywają z Luksemburgiem 0:1! Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę, gdyż drugą czerwoną kartkę otrzymał Solvi Vatnhamar. Decydujący gol w tym meczu padł w 74. minucie gry, a jego autorem był Rodrigues.

22:41

Trwa druga z czterech minut doliczonego czasu gry w Monachium!

22:38

Zakończyło się spotkanie w Cesenie. Włosi pokonali Węgrów 2:1.

Parę minut wcześniej zakończyły się też zmagania w Wilnie, gdzie Turcja w pewnym stylu rozbiła Litwę 6:0. Bilans bramkowy 10:0, sześć punktów i dwa zwycięstwa – taki jest bilans tureckiej drużyny po dwóch kolejkach Ligi Narodów!

22:36

GOL DLA ANGLII! Harry Kane pewnie wykorzystuje rzut karny strzałem w lewy dolny róg bramki Manuela Neura. Kapitan reprezentacji Anglii strzelił tym samym swojego 50. gola w narodowych barwach. Remis w Monachium!

22:35

RZUT KARNY DLA ANGLII! Nico Schlotterbeck trafia w nogę napastnika gospodarzy Harry’ego Kane. Sędzia po konsultacji VAR wskazuje na 11. metr. Stoper gości został za to przewinienie ukarany żółtą kartką.

22:33

Gol dla Bośni i Hercegowiny! Smail Previjak z kilku metrów wbija piłkę do bramki gości i daje prowadzenie swojej drużynie!

22:31

NOKAUT W WILNIE! Turcja nie zatrzymuje się i chwilę po bramce na 5:0, dokłada kolejną, szóstą bramkę w tym spotkaniu. Strzelcem gola Halil Dervisoglu!

22:29

Kolejne bramka we wtorkowy wieczór! Turcja dokłada do swojego dorobku piątego gola. W 90. minucie spotkania piłkę do bramki gospodarzy wpakował Yunus Akgun!

22:26

CO ZA PARADA NEURA! Harry Kane doszedł do dośrodkowania Jacka Grealisha i z kilku metrów uderzył piłkę na niemiecką bramkę. Tam jednak był Neuer, który w kapitalnym stylu instynktownie wybronił strzał angielskiego kapitana.

22:25

Kolejna zmiana w niemieckiej drużynie – Thomas Mueller opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawił się na boisku Leon Goretzka. Zmiana kolegów z Bayernu Monachium.

22:21

Turcja z kolejną bramką! Kolejny raz tureccy piłkarze w tej edycji Ligi Narodów prowadzą 4:0. Prowadzenie gości tym razem podwyższa Dursun, który tym samym kompletuje dublet we wtorkowy wieczór w Wilnie.

22:20

GOL dla Luksemburga! Goście szybko, bo w czasie zaledwie pięciu minut wykorzystali grę w przewadze. Gerson Rodrigues strzałem z rzutu karnego daje prowadzenie swojej drużynie na wyjeździe.

22:19

70 minut gry w Monachium za nami. Niemcy prowadzą 1:0 i szukają kolejnych trafień. Przed chwilą strzał z kilku metrów Thomasa Muellera świetnie obronił Jordan Pickford. Kolejna udana interwencja angielskiego goalkeepera we wtorkowy wieczór!

22:16

Wyspy Owcze grają w dziesiątkę! Czerwoną kartkę za faul obejrzał obrońca Rene Joensen i tym samym przedwcześnie zakończył występ w dzisiejszym spotkaniu. Duża szansa na zwycięstwo dla drużyny gości, która ma przed sobą ponad 20 minut gry z przewagą jednego gracza.

22:14

Podwójna zmiana w ekipie Niemców. Z boiska schodzą strzelec gola Jonas Hoffmann i Jamal Musiala, a w ich miejsce na placu gry pojawiają się Serge Gnabry i Timo Werner.

22:11

Okazja dla Węgrów! Rolland Sallai dostał podanie w pobliżu narożnika pola karnego i zdecydował się na potężny strzał na bramkę. Piłkę lecącą tuż nad poprzeczką sparował jednak Donnarumma. Goście poczuli wiatr w żagle i szukają gola wyrównującego.

22:09

Rozpoczęła się druga połowa opóźnionego spotkania w Zenicy.

22:07

Dobrze spisuje się w dzisiejszym spotkaniu środkowy obrońca Niemców – Nico Schlotterbeck, który latem przejdzie do Borussi Dortmund z ekipy SC Freiburg.

22:02

Szansa dla Anglików! Z dystansu piłkę uderzał Mason Mount, ale Manuel Neuer wyciągnął się jak struna i w kapitalnym stylu obronił uderzenie zawodnika gości!

22:02

Gol dla Węgrów! Stoper gospodarzy – Ginaluca Mancini niefortunnie interweniuje po dośrodkowaniu Attilliego Fioliego i pakuje piłkę do własnej bramki. Węgrzy niespodziewanie zdobywają bramkę kontaktową!

22:00

1:0 Niemcy! Jonas Hoffmann tym razem prawidłowo zdobywa gola! Joshua Kimmich kapitalnie podał piłkę w pole karne do Hoffmanna, a ten mocnym strzałem w prawy róg bramki daje prowadzenie gospodarzom. Lepiej przy tej bramce mogli też się zachować angielscy stoperzy, którzy z łatwością dopuścili do tej sytuacji.

21:59

Tymczasem w Cesenie Włosi pewnie prowadzą 2:0 z Węgrami i kreują sobie kolejne sytuacje.

21:57

3:0 dla Turcji! Serdar Dursun strzałem z rzutu karnego podwyższa prowadzenie drużyny gości i przybliża swój zespół do drugiej wygranej w dywizji C Ligi Narodów.

21:54

Rozpoczęła się druga połowa starcia w Monachium! Parę minut wcześniej zaczęły się też drugie połowy starć w Cesenie, Wilnie i Tórshavn.

21:50

Koniec półfinałowego starcia barażowego! Australijczycy wygrywają 2:1 i w poniedziałek 13 czerwca o 20:00 zagra z Peru o awans na mistrzostwa Świata w Katarze.

21:45

Dwie okazje na wyjście dla prowadzenie dla Rumunii! Najpierw strzał Puskasa w świetnym stylu wybronił bramkarz gospodarzy, a chwilę później okazję miał Burca, który musiał tylko lekko dobić piłkę do bramki, a strzelił obok niej! Goście coraz bliżej prowadzenia.

21:41

Australia wraca na prowadzenie! Ajdin Hrustić trafia do tylnej części bramki gospodarzy i przybliża Australijczyków do gry finale baraży interkontynentalnych w walce o grę na mistrzostwach Świata w Katarze. Do końca spotkania sześć minut plus to, co doliczy arbiter dzisiejszej rywalizacji.

21:39

Koniec pierwszej połowy w Monachium! Do przerwy Niemcy bezbramkowo remisują z Anglią. Pomimo tego, że nie ujrzeliśmy goli na Alianz Arenie to spotkanie mimo wszystko może się podobać. Obie drużyny miały swoje okazje, aby wyjść na prowadzenie, ale na posterunku w bramce byli Neuer i Donnarumma. Z każdą minutą pierwszej części gry spotkanie stawało się coraz ciekawsze. Liczymy na podobne emocje w drugiej połowie!

21:37

Nicolo Barella strzelił dzisiaj ósmego gola dla włoskiej reprezentacji, odkąd jej selekcjonerem jest Roberto Mancini.

21:35

Za nami już koniec pierwszej połowy w Wilnie i Cesenie. Na prowadzeniu Turcja (2:0) i Włochy (2:0). W pierwszych 45 minutach nie ujrzeliśmy także bramek w starciu Wysp Owczych z Luksemburgiem.

21:33

W Monachium doliczone zostało aż osiem minut gry do czasu pierwszej połowy. Właśnie kończy się czwarta minuta. Ponownie okazję miał Saka, ale jego strzał zza pola karnego minimalnie minął bramkę gospodarzy. Bardzo aktywny w dzisiejszym spotkaniu jest zawodnik Arsenalu.

21:31

Okazja dla Anglików! Z prawego skrzydła uderzał Bukayo Saka, ale uderzenie angielskiego skrzydłowego świetnie wybronił Manuel Neuer.

21:30

Gol dla Włochów! Gospodarze podwyższają prowadzenie! Drugiego gola w tej edycji Ligi Narodów zdobywa Lorenzo Pellegrini! Pomocnik dostał płaskie podanie od Mateo Politano i z kilkunastu metrów uderzył piłkę prosto do węgierskiej bramki. Włosi do przerwy prowadzą już 2:0!

21:27

W meczu z Niemcami dał świetną zmianę (asysta przy golu Pellegriniego), dzisiaj Roberto Mancini dał szansę Wilfredowi Gnonto gry od 1. minuty w rywalizacji z Węgrami. Utalentowany 18-latek na co dzień reprezentuje barwy FC Zurich.

21:25

Świetna szansa dla Rumunii! George Puscas świetnie przyjął piłkę w polu karnym i zdecydował się na oddanie strzału. Na nieszczęście Rumuna jego strzał zablokowali defensorzy gospodarzy!

21:22

Okazja dla Niemców! Świetnie piłkę z lewego skrzydła dośrodkował David Raum. W polu karnym dopadł do niej Kai Havertz, ale nie zdołał pokonać angielskiego bramkarza! Gospodarze coraz bliżej wyjścia na prowadzenie.

21:19

Padły już bramki w meczach Ligi Narodów w Cesenie i Wilnie! Wciąż czekamy na zmianę wyniku w Monachium, Zenicy i Tórshavn, gdzie Wyspy Owcze walczą o punkty w Lidze Narodów z Luksemburgiem.

21:15

GOL dla Włochów! Nicolo Barella otrzymał podanie od Leandro Spinazzoli i efektownym strzałem w lewy górny róg bramki gości daje reprezentacji Azzurich prowadzenie! Cudowna bramka pomocnika Interu Mediolan!

21:13

Szybka odpowiedź gospodarzy! Caio Canedo wyrównuje wynik spotkania!

21:12

Świetna okazja dla Anglików! Harry Kane po dośrodkowaniu z rzutu rożnego znalazł się w wyśmienitej sytuacji strzeleckiej, ale strzelił wysoko ponad bramką! Ma czego żałować Anglik!

21:09

Australia wychodzi na prowadzenie! Jackson Irvine jest autorem bramki, która daje jego drużynie prowadzenie w jakże istotnym dla nich spotkaniu! Irvine dostał piłkę w polu karnym od Martina Boyla i strzałem w środek bramki otworzył wynik rywalizacji!

21:08

Jonas Hoffmann trafił do siatki, ale bramka nie została uznana, gdyż piłkarz grający na co dzień w Borussi Moenchengladbach znalazł się w momencie zagrania do niego piłki na pozycji spalonej!

21:05

Z dwudziestominutowym opóźnieniem w Zenicy rozpoczęło się starcie Bośni i Hercegowiny z Rumunią!

21:04

Na ten moment w Monachium nie obejrzeliśmy bramek. Lepsze wrażenie na boisku w pierwszych dwudziestu minutach gry sprawiają gospodarze, ale nie potrafią zamienić tego na wynik bramkowy i wyjść na prowadzenie. Tempo tego spotkania jest nieco ospałe.

21:02

Rozpoczęła się druga połowa barażowego starcia o mundial.

21:01

Za nami pierwsze spokojne minuty rywalizacji w Cesenie. Węgrzy po pierwszych lepszych akcjach w wykonaniu gospodarzy otrząsnęli się i mecz stał się bardziej wyrównany.

20:59

2:0 TURCJA! Dougukan Sinik nie zamierza zwalniać tempa i zdobywa swojego drugiego gola we wtorkowy wieczór! Czy będzie hat-trick? Musi jeszcze próbować.

20:58

Niemcy strzelili gola, ale nie został on uznany, gdyż wcześniej sędzia przerwał grę z powodu kontuzji Kalvina Phillipsa, który opuści boisko. W jego miejsce pojawi się Jude Bellingham.

20:56

Z lekkim opóźnieniem rozpocznie nam się starcie Bośni i Hercegowiny z Rumunią.

20:52

Odpowiedź Anglików! Okazję na strzelenie gola miał Harry Kane, ale Manuel Neuer bez problemu obronił uderzenie zawodnika Tottenhamu Hotspur.

20:50

Zakończyła się też pierwsza połowa półfinału baraży, które wyłonią nam kolejnego uczestnika mundialu. Do przerwy ZEA bezbramkowo remisuje z Australią.

20:48

Mamy pierwszego gola! Turcja już w 3. minucie spotkania wychodzi na prowadzenie w Wilnie! Dougukan Sinik strzela pierwszą bramkę we wtorkowy wieczór!

20:46

Pierwsza okazja dla Niemców! Kai Havertz uderzał z lewego skrzydła w polu karnym, ale jego próbę ze spokojem obronił Jordan Pickford.

20:45

POCZĄTEK PIERWSZEJ POŁOWY!

20:40

Coraz bliżej początku spotkań w Lidze Narodów! W dzisiejszej multirelacji live będziemy też przekazywać najnowsze wieści z meczów dywizji B i C. Bośnia i Hercegowina podejmie na własnym stadionie Rumunię. Z kolei Litwini spróbują sprawić sensację i pokonać reprezentację Turcji. Dodatkowo też Luksemburg zmierzy się dzisiaj z Wyspami Owczymi. Będzie się działo!

20:36

W półfinale baraży interkontynentalnych, które wyłonią nam kolejnych dwóch uczestników tegorocznego mundialu w Katarze po 36 minutach rywalizacji Zjednoczone Emiraty Arabskie bezbramkowo remisują z Australią. Najlepszą okazję na gola miał w 35. minucie pojedynku zawodnik gospodarzy Caio Canedo, ale jego strzał w dobrym stylu obronił bramkarz gości – Matthew Ryan

20:32

Interesująco zapowiada się też drugie dzisiejsze starcie w dywizji A. Włosi w pierwszej kolejce zremisowali na własnym stadionie z Niemcami (1:1), a bramkę strzelił Lorenzo Pellegrini. Z kolei reprezentacja Węgier w 1. kolejce sensacyjnie pokonała w Budapeszcie Anglików 1:0 po golu Dominika Szolabaszaya.

Tak wyglądają podstawowe jedenastki na mecz Włochy – Węgry:

Włochy: Donnarumma – Calabria, Mancini, Bastoni, Spinazzola – Pellegrini, Cristante, Barella – Politano, Gnonto, Raspadori

Węgry: Dibusz – Lang, Orban, Szalai At. – Nego, Nagy A., Schafer, Nagy Z., Sallai, Szoboszlai – Szalai A.

20:28

Teraz czas na pierwszą jedenastkę gości. W pierwszym składzie pojawił się napastnik i lider reprezentacji Anglii – Harry Kane

20:25

Na początku relacji poznajmy składy na hitowe starcie Niemców z Anglikami. Zacznijmy od gospodarzy – trener Hansi Flick desygnował do gry następujących zawodników:

20:15

Witamy w relacji na żywo z meczów Ligi Narodów! We wtorkowy wieczór czeka nas pięć pojedynków w dywizjach A, B i C. Najciekawiej zapowiada się pojedynek w Monachium, gdzie Niemcy zmierzą się z Anglią. Ponadto też będziemy w relacji informować o wyniku półfinału barażu azjatyckiego o miejsce na mundialu, w którym Zjednoczone Emiraty Arabskie mierzą się z Australią!