LN: Szkocja pokonuje Ukrainę i zostaje liderem

Ligi w Europie Liga Narodów

Reprezentacja Szkocji zrewanżowała się Ukrainie za czerwcową porażkę 1:3 i wygrali z naszymi wschodnimi sąsiadami.

Mecz był rozgrywany przy obfitych opadach deszczu i mocno nasiąkniętej murawie. Takie warunki sprzyjały gospodarzom, którzy są do takich okoliczności przyzwyczajeni.

To Ukraińcy lepiej operowali piłką. Często przebywali na połowie rywala, a Szkocja skutecznie się broniła. W 22. minucie jednak to gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale strzał Stuarta Armstronga był zbyt słaby.

W 63. minucie miał miejsce prawdziwy szturm na bramkę Trubina. Najpierw Adams trafił w poprzeczkę, a potem bramkarz Ukrainy instynktownie obronił jego strzał. Gospodarze mieli czego żałować.

Szkocja cel zrealizowała w 70. minucie. John McGinn bez zastanowienia uderzył z kilkunastu metrów i piłka szczęśliwie doturlała się do bramki.

Gospodarze poczuli krew i coraz śmielej atakowali. Opłaciło się, bo w 80. minucie było już 2:0. Lyndon Dykes wykorzystał dobrą wrzutkę z rzutu rożnego. Szkoccy kibice już zaczęli świętować wygraną swojej drużyny. Ten sam zawodnik ustalił wynik tuż przed końcem spotkania, ponownie strzelając głową.

Szkoci zostali liderem grupy pierwszej i są już niemal pewni awansu. W sobotę również na swoim stadionie podejmą reprezentację Irlandii.