LN: Portugalia lepsza w meczu na szczycie

Ligi w Europie Liga Narodów

Portugalia nadal niepokonana w Lidze Narodów. W meczu na szczycie swojej grupy podopieczni Fernando Santosa pokonali na swoim terenie Czechów (2:0).

Portugalczycy potwierdzili wysoką formę (fot. Reuters)

Po pokonaniu Szwajcarów i urwaniu punktów Hiszpanom po bardzo dobrym meczu, Czesi jechali do Portugalii, by napsuć krwi kolejnemu potentatowi. Wiadomo było jednak, że o jakąkolwiek zdobycz w Lizbonie będzie trudno, ponieważ Cristiano Ronaldo i spółka kilka dni wcześniej rozbili Helwetów i było widać, że ewidentnie są w gazie.

Co ciekawe, Czesi od początku prezentowali się bardzo solidnie i byli w stanie stworzyć sobie dwie niezłe okazje do zdobycia bramki. Żadnej z nich nie zdołali jednak wykorzystać, a jak wiadomo, w piłce nożnej takie rzeczy lubią się mścić.

Portugalia potrzebowała z kolei impulsu i otrzymała go w 33. minucie, kiedy to Bernardo Silva podał do swojego klubowego kolegi z Manchesteru City Joao Cancelo. Ten wpadł w pole karne i potężnym strzałem nie dał żadnych szans czeskiemu bramkarzowi.

Goście nie zdołali się jeszcze otrząsnąć po pierwszy ciosie, a już Portugalczycy wyprowadzili drugi. Kilka chwil po trafieniu Cancelo, do siatki trafił Guedes, a drugą asystę na swoim koncie zapisał rozgrywający znakomitą partię Bernardo Silva.

Jak się okazało, gole stracone w pierwszej połowie były decydujące. Czesi po zamianie stron szukali co prawda swoich szans, ale niewiele z tego wynikało.

Wynik już ostatecznie nie uległ zmianie i po końcowym gwizdku to gospodarze mogli się cieszyć ze zwycięstwa i trzech wywalczonych punktów. Dzięki temu udało się im umocnić na pozycji lidera swojej grupy Ligi Narodów.