LN: Kanonada w starciu wyspiarzy, efektowne zwycięstwo Walii

Ligi w Europie Liga Narodów

W meczu grupy B Ligi Narodów Walia efektownie pokonała Irlandię aż 4:1. Gospodarze rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia, wygrywając 3:0 po 37 minutach gry.
Gareth Bale golem i asystą przyczynił się do zwycięstwa Walii (fot. Reuters)

Walia chciała z przytupem rozpocząć zmagania w Lidze Narodów i nie czekała długo. Już w szóstej minucie meczu Joe Allen precyzyjnym podaniem w pole karne uruchomił Toma Lawrence’a, ten uderzył z pierwszej piłki i nie dał bramkarzowi żadnych szans. Dwanaście minut później wynik podwyższył Gareth Bale, który minął obrońców przed szesnastką i uderzył niemal równo z linii szesnastego metra, Darren Randolph nie miał szans na skuteczną interwencję. Walia wciąż chciała więcej i apetyt udało się zaspokoić w 37. minucie. Ethan Ampadu popisał się indywidualną akcją w polu karnym Irlandii i wyłożył piłkę Aaronowi Ramseyowi, który nie mógł się pomylić.

Do przerwy wynik był wysoki, a Walia wciąż chciała strzelać gole. Na 4:0 trafił Connor Roberts, który po wymianie podań z Garethem Balem rozmontował obronę i doprowadził do deklasacji. Irlandczyków stać było w drugiej połowie na remis, gola honorowego strzelił Shaun Williams, który wykorzystał błąd walijskiej defensywy i wpakował piłkę do siatki. Było to jednak zdecydowanie za mało na efektownie grających Walijczyków, którzy pokazali, że stać ich na tworzenie naprawdę dobrego widowiska.