LN: Hiszpanie lepsi od Czechów

Ligi w Europie Liga Narodów

W meczu czwartej kolejki najwyższej dywizji Ligi Narodów Hiszpania pokonała Czechy. Inaczej niż przed tygodniem, dwa gole wystarczyły jej do pełni szczęścia.

Asensio to najlepszy asystent Hiszpanów za kadencji Enrique. (fot. Łukasz Skwiot)

W poprzednią niedzielę obie drużyny spotkały się na boisku w Pradze. Wówczas podopieczni Luisa Enrique również zdobyli dwie bramki, ale tyle samo stracili i mecz zakończył się remisem.

Dziś, w Maladze było 2:0. W 24. minucie wynik otworzył Carlos Soler, któremu podawał Marco Asensio – najlepszy asystent za kadencji obecnego szkoleniowca (7 wykreowanych goli). W 75. minucie rezultat ustalił natomiast Pablo Sarabia, który wykorzystał zagranie Ferrana Torresa.

La Roja poprawiła korzystny dla niej bilans bezpośrednich starć z Czechami. Dotąd jeszcze nigdy im nie uległa (7 rywalizacji).

Po czterech kolejkach zmagań Hiszpania zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy 2. Czesi są trzeci.