LN: Dzeko zapewnia zwycięstwo Bośni

Ligi w Europie Liga Narodów

Bośnia w drugim spotkaniu Ligi Narodów odniosła drugie zwycięstwo. Dzięki trafieniu Edina Dzeko, pokonała Austrię 1:0.

Bośniacy przystępowali do meczu z Austrią w dobrych nastrojach. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w grupie pokonali na wyjeździe Irlandię Północną mimo tego, że to gospodarze raczej prowadzili grę. Austriacy z kolei zamiast pierwszej kolejki Ligi Narodów zagrali sparing z reprezentacją Szwecji i również mieli powody do zadowolenia – wygrali 2:0. W spotkaniu między nimi trudno było wskazać wyraźnego faworyta.

Pierwsze minuty pokazały jednak, że Austria przyjechała na Półwysep Bałkański po całą pulę. Miała przewagę w posiadaniu piłki, oddała więcej strzałów, ale żaden piłkarz nie był w stanie znaleźć dla piłki drogi do siatki. Chociaż w dalszej części pierwszej połowy gra się wyrównała, to Bośniacy nie byli w stanie przekuć swoich starań w ani jeden celny strzał na bramkę austriackiego bramkarza. Podobnie jednak sytuacja wyglądała z drugiej strony. Austriacy próbowali, ale bez powodzenia.

Długo wydawało się, że druga połowa również zakończy się bezbramkowym remisem. Żadna drużyna nie była w stanie ani zdobyć wyraźnej przewagi nad rywalem ani strzelić bramki. Tak było do 78 minuty. Wtedy Elvis Sarić zagrał piłkę do Edina Dzeko. Podanie trafiło do adresata, który celnym strzałem z ostrego kąta (pierwszym celnym strzałem Bośniaków w meczu!) zdobył dla decydującą bramkę. Tym samym przed kolejnymi spotkaniami to piłkarze z Bałkanów są w uprzywilejowanej sytuacji, a Austriacy będą walczyć z Irlandią Północną szansę na nawiązanie walki z liderami.