LN: Dwóch rannych z Splicie

Ligi w Europie Liga Narodów

Mistrzowie i wicemistrzowie świata nadal bez zwycięstwa w Lidze Narodów. Chorwacja zremisowała 1:1 z reprezentacją Francji.

Francuzi i Chorwaci do dzisiejszego meczu przystępowali w nie najlepszych nastrojach. I jedni, i drudzy na inaugurację tegorocznej edycji Ligi Narodów musieli uznać wyższość przeciwników. „Vatreni” przegrali 0:3 z Austrią, zaś „Trójkolorowi” – 1:2 z Danią.

Aktualni mistrzowie i wicemistrzowie świata chcieli zrehabilitować się za wcześniejsze potknięcia. Bezskutecznie. Podział punktów nie może w pełni satysfakcjonować nikogo. Na premierowe zwycięstwo muszą jeszcze poczekać.

Choć to grający w mocno eksperymentalnym składzie Francuzi (trener Didier Deschamps posłał do boju drugi garnitur i dał odpocząć swoim największym gwiazdom) byli dzisiaj bliżej świętowania wygranej.

W 31. minucie Christopher Nkunku trafił do siatki, ale jego radość nie trwała długo, bowiem trafienie zostało anulowane z uwagi na wcześniejszy ofsajd. Dopiero po przerwie doczekaliśmy się prawidłowo zdobytego gola.

W 52. minucie Wissam Ben Yedder pięknym podaniem obsłużył Adriena Rabiota, a środkowy pomocnik pewnym uderzeniem z lewej nogi wpisał się na liście strzelców.

Chorwaci zdołali wyrównać w samej końcówce. Andrej Kramarić wykorzystał rzut karny, doprowadził do remisu i tym samym ustalił końcowy wynik meczu.