LN: Chorwacja wreszcie zwycięska

Ligi w Europie Liga Narodów

Chorwacja lepsza od Danii. Wicemistrzowie świata odnieśli w Kopenhadze skromne zwycięstwo 1:0 po golu Mario Pasalicia i tym samym wreszcie doczekali się zwycięstwa w tegorocznej edycji Ligi Narodów.

Do trzech razy sztuka. Chorwacja, po wcześniejszej porażce 0:3 z Austrią i remisie 1:1 z Francją, dopiero w trzeciej kolejce Ligi Narodów odniosła zwycięstwo. Wicemistrzowie świata pokonali 1:0 reprezentację Danii.

Choć wybrańcom Zlatko Dalicia wygrana w Kopenhadze bynajmniej nie przyszła łatwo. W pierwszej połowie to gospodarze kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Ich dominacja, pomimo licznych okazji, nie przełożyła się jednak na zdobycz bramkową.

W 43. minucie Andreas Cornelius z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce, ale arbiter Bartosz Frankowski anulował to trafienie, bowiem chwilę wcześniej asystujący Corneliusowi Joakim Maehle dopuścił się faulu w ataku na Sime Vrsaljko

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Nie inaczej było i tym razem. Chorwaci w drugiej połowę byli dużo lepiej zorganizowani. Nic dziwnego, skoro na boisko z ławki rezerwowych po przerwie wszedł niemający sobie równych w środku pola Luka Modrić

Na efekty chorwackiej przewagi nie trzeba było długo czekać. W 69. minucie Marcelo Brozović dośrodkował w kierunku pola karnego, piłka odbiła się po drodze od Pierre-Emile Hojbjerga, a do bezpańskiej futbolówki dopadł Mario Pasalić, który na wślizgu skierował ją między nogami próbującego rozpaczliwie interweniować Kaspera Schmeichela.

Ten gol przesądził o losach spotkania. Chorwacja finalnie dowiozła do ostatniego gwizdka sędziego Frankowskiego jednobramkowe prowadzenie.

Sytuacja w grupie 1 dywizji A prezentuje się nad wyraz interesująco. Po trzech kolejkach z dorobkiem 6 punktów lideruje Dania, druga jest Austria z 4 oczkami, trzecia Chorwacja uzbierała ich tyle samo, a stawkę zamykają obecni mistrzowie świata – Francuzi – z raptem 2 punktami.