LN: Anglia znów bez zwycięstwa

Ligi w Europie Liga Narodów

W meczu drugiej kolejki najwyższej dywizji Ligi Narodów Niemcy zremisowali z Anglią. W tabeli grupy trzeciej Die Mannschaft i Synowie Albionu zajmują odpowiednio przedostatnie i ostatnie miejsce.

Kane wykorzystał rzut karny. (fot. Reuters)

Jako wicemistrzowie Europy podopieczni Garetha Southgate’a uchodzili za jednych z faworytów do zwycięstwa w bieżącej edycji Ligi Narodów. Na razie są jednak bardzo dalecy od potwierdzenia tych przewidywań. Rozgrywki zaczęli od porażki i remisu.

W minioną sobotę Anglicy niespodziewanie ulegli Węgrom (0:1). Dziś natomiast podzielili się punktami z Niemcami (1:1).

Pierwszy gol meczu rozgrywanego na Allianz Arena padł w 50. minucie. Doskonałą, prostopadłą piłkę w pole karne rywala posłał Joshua Kimmich. Podanie odebrał Jonas Hofmann, który pokonał Jordana Pickforda.

Synowie Albionu starali się odpowiedzieć, a najlepszą okazję miał Harry Kane. Kapitan zespołu nie zdołał jednak pokonać dobrze interweniującego Manuela Neuera.

Co się wówczas odwlekło, to w 88. minucie nie uciekło. Kane wykorzystał rzut karny, który został podyktowany po faulu na nim samym, czego dopuścił się Nico Schlotterbeck.

Niemcy mają w dorobku dwa punkty i zajmują trzecie miejsce w grupie. Na koncie Anglików widnieje tylko jedno oczko, przez co ci plasują się na ostatniej pozycji w stawce. Czy przełamią się w starciu z liderami i mistrzami Europy – Włochami?