LM:Kanonierzy z kompletem punktów

Podopieczni Mikela Artety do gry w Lidze Mistrzów wracają wywarzając po drodze drzwi.

Po raz ostatni grą w Champions League popularni Kanonierzy mogli się cieszyć w sezonie 16/17. Widać było po nich ogromne chęci ponownego pokazania się w europie już od pierwszych minut. Strzelanie rozpoczął Bukayo Saka w 8. minucie meczu. Było to premierowe trafienie Anglika w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Kolejne minuty na Emirates były pokazem siły Gospodarzy. Bramki kolejno zdobywali Trossard, Jesus oraz Odegaard, który ustawił wynik na 4:0.

W następnej kolejce Arsenal mierzyć się będzie z Lens a PSV podejmie Seville.

Ostatnie starcie pomiędzy tymi drużynami w Lidze Mistrzów odbyło się w sezonie 07/08. Wówczas naszpikowany gwiazdami Arsenal uległ PSV i odpadł z fazy pucharowej LM.
W tej samej grupie równolegle odbył się mecz Sevilli z Lens zakończony remisem 1:1.