LM: Roma na kolanach

W meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Szachtar Donieck wygrał 3:2 z Romą. Ukraińcy w fazie grupowej przegrali tylko spotkanie z Arsenalem. Pozostałe pięć spotkań, czyli oba ze Sportingiem Braga i Partizanem Belgrad oraz rewanżowy mecz z „Kanonierami” ułożył się już po myśli zawodników Szachtara.

Poczatek tego meczu nie był jednak dla Ukraińców zbyt dobry – w 28. minucie piłkę do własnej bramki skierował Razvan Rat. Jednak ten wypadek przy pracy nie załamał gości, którzy szybko zaczęli odrabiać straty. Najpierw Cristiano Doniego pokonał Jadson, później Douglas Costa i Luiz Adriano.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Drugą połowę gospodarze rozpoczęli ambitnie, jednak Szachtar nie dawał się łatwo zaskoczyć. W 61 minucie indywidualną akcję przeprowadził Menez, który oddał mocny strzał z 18. metra. Ten gol dał Włochom nadzieję na to, iż mogą odrobić straty. Tak się jednak nie stało i podopieczni Claudio Ranieriego schodzili do szatni pokonani.