LM: Real Madryt pokonał Napoli!

Starcie Realu Madryt z Napoli było awizowane jako wielki hit środowych zmagań w Lidze Mistrzów i takie stwierdzenie przełożyło się na boisku. Los Blancos wygrali z włoskim zespołem 4:2 po emocjonującym starciu.

Świetny mecz na Santiago Bernabeu. Rywalizacja Realu Madryt z Napoli stała na bardzo wysokim poziomie i końcowo Królewscy wygrali z włoskim zespołem 4:2, zachowując tym samym komplet wygranych w Grupie C.

Na pierwszą bramkę trzeba było poczekać raptem do 9. minuty spotkania, wówczas Di Lorenzo uruchomił Giovanniego Simeone i argentyński zawodnik trafił do siatki. Prowadzenie Napoli trwało raptem trzy minuty, wówczas Rodrygo popisał się efektownym strzałem w kierunku bramki i było 1:1.

W 22. minucie Real Madryt objął prowadzenie za sprawą bramki zdobytej przez Jude Bellinghama. To czwarte trafienie angielskiego piłkarza w trwającej edycji Ligi Mistrzów.

Po przerwie Napoli grało zdecydowanie lepiej, spychając Real pod własną bramkę. W 47. minucie Zambo Anguissa silnym strzałem z obrębu pola karnego wpakował futbolówkę do siatki na 2:2. Nieco później do siatki trafił Victor Osimhen, ale trafienie nie zostało uznane przez wyraźnie widoczną pozycję spaloną.

Real po pewnym czasie przejął inicjatywę i wiódł prym już do końca meczu. W 84. minucie młodziutki Nicolas Paz zawładnął Bernabeu i trafił do siatki, dając tym samym prowadzenie Realowi. W doliczonym czasie gry wynik meczu przypieczętował Joselu.

Piotr Zieliński zagrał od początku i wyglądał bardzo dobrze na boisku. Niestety w drugiej połowie opuścił murawę z kontuzją po starciu z Antonio Rudigerem. Niemiecki zawodnik kopnął reprezentanta Polski w udo. Uderzenie było tak silne, że pomocnik nie był w stanie kontynuować spotkania.