LM: RB Lipsk lepszy od Young Boys

Na Red Bull Arenie, po zaciętym meczu RB Lipsk pokonał Young Boys Berno 2:1. Wynik meczu rozstrzygnął się w pierwszym kwadransie drugiej połowy, kiedy padły wszystkie trzy bramki.

Spotkanie w Lipsku rozpoczęło się od zdecydowanych ataków gospodarzy. Już w 6. minucie Emil Forsberg wypatrzył w polu karnym Benjamina Sesko, który wpakował piłkę do siatki. Z powodu pozycji spalonej słoweńskiego napastnika, gol nie został jednak uznany. Pierwszą groźną akcję gracze Young Boys Berno przeprowadzili w 21. minucie. Uderzenie głową Cheikha Niasse obronił jednak Peter Gulacsi.

O ile pierwsza odsłona rywalizacji na Red Bull Arena nie obfitowała w liczne sytuacje bramkowe, o tyle druga zrekompensowała je w 100%. W 51. minucie do bramki trafił Sesko i tym razem bramka została uznana. Słoweniec skutecznie dobił strzał Benjamina Henrichsa. Goście ze Szwajcarii wyrównali już dwie minuty później. Dogranie Jeana-Pierre Nsame wykorzystał Ebrima Colley. W 56. minucie odpowiedział RB Lipsk, a konkretnie Forsberg, który otrzymał doskonałe, prostopadłe podanie od Kevina Kampla.

W 72. minucie YBB wyrównał, ale po videoweryfikacji, bramka także nie została uznana. Łukasz Łakomy na boisku pojawił się w 70. minucie.