LM: MU bezradny w starciu z Bayernem

Bayern Monachium nie rozgrywał na Old Trafford wielkiego spotkania. Mimo to, bez problemu pokonując Manchester United. Czerwonych Diabłów zabraknie więc wiosną w fazie pucharowej europejskich pucharów.

Pierwsze minuty rywalizacji na Old Trafford były wyjątkowo wyrównane, a gra toczyła się głównie w środku pola. Na pierwszy groźny strzał, kibice musieli czekać do 23. minuty. Z dystansu przymierzył Luke Shaw, ale dobrze ustawiony był Manuel Neuer. Był to jedyny celny strzał MU w pierwszej połowie. Bawarczycy Andre Onanę próbowali zaskoczyć dwukrotnie, ale także bez powodzenia.

W drugiej połowie, Czerwone Diabły próbowały przejąć inicjatywę. W 53. minucie sygnał do ataku dał Bruno Fernandes, ale strzał z dystansu Portugalczyka był niecelny. Z czasem jednak zapał gospodarzy słabł, aż w końcu oddali pole gry gościom. Bayern przeważał, ale też nie przekładało się to na konkretne sytuacje bramkowe. Dopiero w 70. minucie, po świetnym podaniu Harry`ego Kane`a do siatki trafił Kingsley Coman.

United mogli wyrównać już minutę później. Długim przerzutem Andre Onana uruchomił Diogo Dalota, ale Portugalczyka uprzedził Neuer. W 83. minucie z kolei, na 2:0 mógł podwyższyć Kane, ale jego strzał głową nieznacznie minął bramkę MU.