LM: Mecz dwóch połów w Lizbonie

Benfica gościła na swoim stadionie Inter, który zapewnił już sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Ekipa z Portugalii liczyła natomiast na honorowe punkty w fazie grupowej.

Portugalczycy świetnie weszli w to spotkanie i już w 7. minucie po dobrym zgraniu dośrodkowania głową przez Tengstedta piłkę do siatki strzałem bez przyjęcia skierował Joao Mario.

Joao Mario już 6. minut później cieszył się z dubletu! Inter nieudolnie wyprowadzał piłkę z własnej strefy obronnej i po lekkim zamieszaniu w polu karnym to właśnie pomocnik As Águias dopadł do piłki i skierował ją do bramki.

Prawdziwy koncert zagrał Joao Mario, który w 34. minucie skompletował hat-tricka. Portugalczyk do pustej bramki wbił futbolówkę po dośrodkowaniu Tengstedta.

Inter oczywiście próbował swoich szans na zagrożenie bramce strzeżonej przez Trubina, ale wszystkie ostatecznie okazały się nieskuteczne. Gospodarze na przerwę schodzili prowadząc 3:0.

Mediolańczycy po przerwie rzucili się do ataku, aby odrobić straty i do siatki w 51. minucie trafił Marko Arnautović. Austriak dobrze dopadł do piłki w polu karnym po rzucie rożnym i wbił ją do bramki z bliskiej odległości.

Posypała się zupełnie po przerwie defensywa gospodarzy i już po 6 minutach od utraty pierwszej bramki gry musieli ponownie wyciągać piłkę z siatki. Tym razem świetne dośrodkowanie wykończył strzałem z woleja Davide Frattesi.

Marcus Thuram w 70. minucie wparował w pole karne rywali i został tam faulowany. Sędzia wskazał na wapno a jedenastkę na gola pewnie zamienił Alexis Sanchez. Cóż za comeback Interu!

Sytuacja gospodarzy skomplikowała się na kilka minut przed końcem spotkania. Za niebezpieczne wejście w rywala czerwoną kartkę otrzymał Antonio Silva.

Pomimo wielu prób żadnej z drużyn nie udało się już objąć tego wieczoru prowadzenia. Inter wrócił z bardzo dalekiej podróży i pokazał wielki charakter odrabiając trzy bramki straty. Benfica może sobie natomiast pluć w brodę za zaprzepaszczenie wspaniałej szansy na dopisanie sobie trzech punktów.